X
Aparaty słuchowe Signia ułatwiają rozumienie mowy, w niektórych sytuacjach akustycznych użytkownicy słyszą lepiej niż osoby z normalnym słuchem**.
2016-06-21

Aparaty słuchowe Signia: technologia ułatwiająca słyszenie. Udowodniona klinicznie*

Aparaty słuchowe Signia ułatwiają rozumienie mowy, w niektórych sytuacjach akustycznych użytkownicy słyszą lepiej niż osoby z normalnym słuchem**. Dowiedz się więcej na temat naszych badań.

Dzięki aparatom słuchowym Signia, osoby z ubytkiem słuchu rozumieją mowę lepiej oraz wkładają mniejszy wysiłek** w słuchanie. W niektórych sytuacjach akustycznych słyszą lepiej niż osoby z normalnym słuchem. Udowodniliśmy to w badaniach klinicznych.

Podczas typowego dnia jest wiele sytuacji słuchowych, w których rozumienie jest trudne – nawet dla osób z normalnym słuchem. Na ruchliwej stacji kolejowej czy hałaśliwej kawiarni. W biurze, gdzie współpracownicy rozmawiają, w zatłoczonej restauracji. Kiedy prowadzenie rozmowy telefonicznej jest praktycznie niemożliwe z powodu wiatru, pogłosu czy hałaśliwego otoczenia. Dla osób z ubytkiem słuchu często to oznacza jedno: nie słyszę ani słowa, nawet z założonymi aparatami słuchowymi.

Wysoka wydajność w wymagających sytuacjach akustycznych

Wcale nie takie wymagające z aparatami słuchowymi Signia. Aparaty Signia są tak zaprojektowane, żeby wyraźnie rozumieć i ułatwiać słyszenie własnie w takich sytuacjach. Aparaty słuchowe w obu uszach wymieniają między sobą sygnały dźwiękowe. Czy to jest głos? Skąd dochodzi i jak daleko się znajduje? Czy jest zagłuszany przez hałas otoczenia? Aparaty słuchowe przetwarzają i oceniają otrzymane informacje, automatycznie i niezauważalnie dla użytkownika aparatów. Dzięki temu skupiają się na głosie rozmówcy, wyraźnie wyróżniając go spośród innych. To właśnie ta wydajność w trudnych sytuacjach akustycznych, jest tym co wyróżnia aparaty Signia spośród innych. Jest to technologia udowodniona klinicznie**.

Mniejszy wysiłek słuchowy na co dzień

Jest to przyjemna ulga dla użytkowników aparatów słuchowych. Dotychczas często musieli oni mocno się koncentrować żeby wyraźnie słyszeć, co powodowało że użytkownicy byli zmęczeni po długim dniu. Nowe aparaty słuchowe Signia ułatwiają słyszenie i w znaczący sposób zmniejszają wysiłek słyszenia. To również udowodniliśmy klinicznie*.

*Badanie przeprowadzone w University of Northern Colorado, w 2015 r. zbadało efektywność działania nowych funkcji primax zbierając i analizując dane EEG w czasie rzeczywistym, podczas przeprowadzania testu zrozumiałości mowy.  Pomiary aktywności mózgu wykazały, że obie funkcje primax, SPEECH i EchoShield, znacznie redukują wysiłek słuchania, kiedy funkcja jest aktywna.

**Przeprowadzone dwa badania kliniczne wskazują, że binax zapewnia lepszą zdolność słyszenia w trudnych sytuacjach akustycznych niż u osób ze słuchem prawidłowym (University of Northern Colorado, 2014; Oldenburg Hearing Center, 2013). Próg detekcji mowy (SRT) w sytuacjach “cocktail-party” u osób z lekkimi i średnimi ubytkami słuchu, z założonymi aparatami Carat binax lub Pure binax oraz włączoną zawężoną kierunkowością okazał się lepszy o 2,9 dB, niż u osób ze słuchem prawidłowym.