X
2018-03-12

Audiobooki + bezpośrednia transmisja audio = Idealna rozrywka

Współczesne aparaty słuchowe pozwalają użytkownikom cieszyć się możliwością słuchania muzyki i audiobooków w coraz lepszej jakości dźwięku.

Czym są audiobooki?

Audiobooki, czyli książki audio lub mówione to nagrania dźwiękowe zawierające odczytany przez lektora tekst książki.  Są one często czytane przez znanych aktorów lub lektorów telewizyjnych. Zdarza się również (szczególnie w przypadku literatury faktu), że czytają je sami autorzy.

Skąd wziąć audiobooki?

Książki audio są dostępne na różnych nośnikach danych, obecnie najczęściej na płytach CD lub w formacie MP3, lub udostępniane do odsłuchania online za pośrednictwem specjalnych aplikacji. Posiadają one szereg dodatkowych opcji, np. zakładek, segregowania zbiorów, a nawet na podstawie Twoich zakupów sugerują pozycje, które mogą Cię zainteresować. Możesz więc słuchać audiobooków na przykład za pomocą smartfona.

Audiobooki i aparaty słuchowe

W związku z tym, że współczesne aparaty słuchowe stają się coraz bardziej wszechstronnymi urządzeniami, pozwalają użytkownikom cieszyć się dodatkowymi zastosowaniami, na przykład możliwością słuchania muzyki i audiobooków w coraz lepszej jakości dźwięku.

Wiele aparatów słuchowych pozwala na przesyłanie dźwięku ze smartfonów i innych źródeł dźwięku  przy użyciu dodatkowych akcesoriów wykorzystujących technologię Bluetooth.

Bezpośrednia transmisja dźwięku

Jeszcze bardziej nowoczesne aparaty słuchowe umożliwiają bezpośrednią transmisję dźwięku ze sparowanego urządzenia z systemem iOS®, przez co niepotrzebne są żadne dodatkowe akcesoria. W momencie gdy naciśniesz przycisk „play” w swoim iPhonie®, dźwięk jest transmitowany bezpośrednio do Twoich aparatów słuchowych przy pomocy energooszczędnej technologii Bluetooth low-energy. Aparaty słuchowe automatycznie przechodzą w tryb transmisji audio i w gruncie rzeczy zamieniają się w zaawansowane słuchawki bezprzewodowe z górnej półki. Przejście następuje płynnie i bez potrzeby naciskania czegokolwiek  w aparatach słuchowych. W zależności od osobistych preferencji mogą one zostać zaprogramowane tak, że nawet podczas transmisji dźwięku będziesz przez nie słyszeć dźwięki otoczenia – po prostu odpowiednio ciszej.

Żyjemy w czasach, w których mamy dostęp do niewyobrażalnej ilości treści. Duża jej część ma formę dźwiękową. Na szczęście zaawansowana technologia w aparatach słuchowych takich jak modele Signia Nx dotrzymuje kroku postępowi, dzięki czemu możesz cieszyć się ulubionymi książkami audio bez wysiłku.