X
Ważne, żeby się przygotować przed każdym lotem. Oto sześć porad dotyczących tego, jak podróżować z aparatami słuchowymi Signia.
2019-05-13

Tagi

Aparaty słuchowe w samolocie – 6 praktycznych wskazówek

Wielu z nas zdarza się latać samolotami, szczególnie jeśli mamy bliskich w innych częściach świata. Nieważne, czy lecisz na wakacje, czy w delegację, musisz wiedzieć, jaki wpływ aparaty słuchowe będą mieć na Twoje doświadczenia.

Niezależnie od tego, jak często latasz, możesz mieć pytania odnośnie swoich aparatów słuchowych. Ważne, żeby się przygotować przed każdym lotem, a Twoje aparaty słuchowe są tak samo istotne, jak paszport czy bilet. Utknięcie w nieznanym miejscu bez aparatów słuchowych może zepsuć Twoje wrażenia i przeszkodzić w realizacji planów. Aby uniknąć takich nieprzewidzianych wpadek, trzeba mieć gotowy plan gry. Oto sześć porad dotyczących tego, jak podróżować z aparatami słuchowymi, od kontroli bezpieczeństwa do miejsca docelowego.

  1. Upewnij się, że aparaty słuchowe są w pełni naładowane. Włóż je do ładowarki na noc przed wylotem lub miej pod ręką zapas nowych baterii.
  2. Daj znać komuś, że masz problemy ze słuchem. Obojętnie, czy będzie to osoba z obsługi samolotu czy ktoś siedzący obok, najważniejsze, żeby poinformować kogoś o Twoim ubytku słuchu. W nagłych wypadkach mogą Ci pomóc.
  3. Zabierz ze sobą środki do czyszczenia i osuszania aparatów słuchowych. Niektóre etui i ładowarki mają wbudowaną funkcję osuszania. Jeśli Twoje nie są w nią wyposażone, pamiętaj, aby zabrać osuszacz razem z kosmetyczką. Dzięki temu Twoje aparaty słuchowe pozostaną świeże i czyste, kiedy będziesz z dala od domu.
  4. Lecisz za granicę? Kup przejściówkę do gniazdka elektrycznego. Jeśli Twój hotel albo gospodarz nie będzie jej posiadać, możesz mieć problem. Jeśli podróżujesz do kraju, w którym są inne gniazdka, lepiej zawczasu kup przejściówkę. Dzięki temu będziesz mieć możliwość naładowania aparatów słuchowych, gdziekolwiek się wybierzesz.
  5. Nie rezerwuj miejsc w pobliżu wyjść awaryjnych. Wynika to z zasad bezpieczeństwa dotyczących osób niedosłyszących, więc pamiętaj, by zawczasu zaplanować, gdzie usiąść i zarezerwować miejsca w środku samolotu.
  6. Zmniejsz poziom głośności podczas przechodzenia przez wykrywacze metalu! Niektóre skanery mogą wywołać głośny, zniekształcony dźwięk podczas przechodzenia przez wykrywacz metalu. Aby uniknąć problemów, poinformuj wcześniej pracowników kontroli bezpieczeństwa o swoich aparatów słuchowych.

Historia pilota

Nie tylko podróżni mogą potrzebować aparatów słuchowych. Pilot myśliwców John Best został zaprotezowany aparatami słuchowymi Signia po sytuacji, jaka go spotkała w czasie startu z lotniskowca. „Wieża kontroli dawała mi sygnały, a ja nie mogłem dosłyszeć mojego numeru” – wspomina John. „Zacząłem skręcać, a mój operator radaru powiedział Nie skręcaj, on nie mówi do ciebie. Wtedy zorientowałem się, że coś było nie tak z moim słuchem”.

Po dopasowaniu aparatów słuchowych Signia John może słyszeć otaczający go świat w krystalicznej jakości. Różnorodne funkcje pozwalają mu zmieniać sposób, w jaki słyszy, w zależności od sytuacji.

Jeśli zastanawiasz się nad aparatami słuchowymi, poświęć chwilę na rozpatrzenie, jakie rodzaju aparatów słuchowych możesz potrzebować. Aparaty słuchowe dla osób z szumami usznymi mogą się różnić od takich dla użytkowników z jednostronną głuchotą. Jesteś ciekaw(a), jakie opcje są dostępne dla Ciebie? Nie wahaj się spytać swojego lekarza. Jeśli nie masz jeszcze specjalisty, może Ci kogoś polecić. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki gabinetów protetyków słuchu online.

Decyzja, by sprawdzić aparaty słuchowe to pierwszy krok na możliwej drodze do lepszej przyszłości. Świat jest pełen pięknych dźwięków i głosów, a życie brzmi wspaniale z marką Signia.