X
2016-10-10

Muzyka HD: Trzy ustawienia dla miłośników muzyki.

Typowe programy aparatów słuchowych niezbędne dla rozumienia mowy różnią się od tych, dzięki którym miłośnicy muzyki mogą cieszyć się każdą nutą. Dzięki programowi Muzyka High Definition, aparaty słuchowe Signia oferują użytkownikom trzy specjalne ustawienia dla pełniejszego, bardziej bogatego dźwięku.

Program „Muzyka HD – Muzyka na żywo”– został stworzony specjalnie w celu umożliwienia słuchania muzyki w czasie koncertów. Najważniejsze jest wówczas to, co dzieje się na scenie, a bardzo głośne dźwięki – szczególnie w przypadku użytkowników aparatów słuchowych – mogą utrudniać odbiór. I tu z pomocą przychodzi tzw. zwiększona dynamika sygnałów wejściowych co oznacza, że nasze aparaty słuchowe mogą przetwarzać nawet bardzo głośne dźwięki bez zniekształceń. Dodatkowo charakterystyka dźwięku na programie „Muzyka HD” została specjalnie zmodyfikowana w taki sposób, aby muzyka mogła być odbierana pełniej i bardziej naturalnie.

Stefan w towarzystwie swoich przyjaciół wybrał się na próbę zespołu smyczkowego. To doskonała okazja, aby porównać słyszenie muzyki na programie „Uniwersalnym”, który zapewnia lepsze rozumienie mowy w różnych codziennych sytuacjach (ale nie do końca sprawdza się w przypadku słuchania głośnej muzyki) oraz na programie „Muzyka HD”, który jest dedykowany na koncerty.  Ponieważ instrumenty smyczkowe nie są podłączone do wzmacniacza, dźwięk jest dość przyjemny w odbiorze na obu tych programach. Oglądając film będziesz mógł usłyszeć jedynie subtelne różnice pomiędzy nimi, zwróć natomiast uwagę na naturalność dźwięku po przełączeniu się na program „Muzyka HD – Muzyka na żywo”.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja na koncercie zespołu jazzowego, który tak bardzo podobał się Stefanowi, że podszedł pod same głośniki. Jazzmani naprawdę dali czadu! Tutaj z pewnością zauważysz olbrzymie różnice pomiędzy programami. Pierwsza z nich dotyczy naturalności słyszenia, a druga – szczególnie istotna w takich warunkach – dotyczy zniekształcenia dźwięku przez program „Uniwersalny”.  „Muzyka HD” oferuje nieporównywalnie bardziej naturalny dźwięk bez zniekształceń, co sprawia, że odbiór nawet bardzo głośnej muzyki staje się o wiele pełniejszy i przyjemniejszy.

Dzięki tym nagraniom przekonasz się, jak brzmi autentyczny dźwięk rejestrowany przez nasze aparaty słuchowe w sytuacjach życiowych. Filmy zostały przygotowane z wykorzystaniem specjalnej sztucznej głowy do prezentacji dźwiękowych, którą nazwaliśmy Stefan.  Założyliśmy mu aparaty słuchowe, a na czole zainstalowaliśmy kamerę. Tak przygotowany Stefan umożliwił nam stworzenie serii nagrań demonstrujących funkcje aparatów Signia.

Zapewniamy, że przedstawione działanie aparatów słuchowych nie było w żaden sposób przetwarzane lub poprawiane, a wszystko co słyszysz, zostało nagrane bezpośrednio z aparatami słuchowymi primax.

Obejrzyj nasz krótki film

Masz pytania? Chcesz się z nami czymś podzielić? Odwiedź nas na Facebooku https://www.facebook.com/SigniaHearingPoland

Badanie przeprowadzone w University of Northern Colorado, w 2015 roku, badało skuteczność nowych funkcji primax, zbierając i analizując dane EEG w czasie rzeczywistym  podczas przeprowadzania badania zrozumiałości mowy. Dla obu funkcji primax SPEECH i EchoShield, pomiary aktywności mózgu wykazały znaczącą redukcję wysiłku słuchowego, podczas gdy jedna z funkcji była aktywna.