X
Oto cztery powody, dla których należy zrezygnować z jednorazowych baterii i zamiast tego wybrać ładowalne aparaty słuchowe.
2019-05-15

Tagi

Dość jednorazówek. 4 zalety ładowalnych aparatów słuchowych

Od laptopów po piloty zdalnej obsługi – znaleźliśmy sposób, żeby ładować niemal wszystko. Dlaczego inaczej miałoby być z aparatami słuchowymi? Oto cztery powody, dla których należy zrezygnować z jednorazowych baterii i zamiast tego wybrać ładowalne aparaty słuchowe.

 

Od laptopów po piloty zdalnej obsługi – znaleźliśmy sposób, żeby ładować niemal wszystko. Dlaczego inaczej miałoby być z aparatami słuchowymi? Oto cztery powody, dla których należy zrezygnować z jednorazowych baterii i zamiast tego wybrać ładowalne aparaty słuchowe.

Istnieje wiele różnych typów jednorazowych baterii, szczególnie w przypadku aparatów słuchowych. Jeśli już korzystasz z aparatów słuchowych, pewnie masz ich spory zapas. Baterie do aparatów słuchowych są małe, okrągłe i szybko się rozładowują. Jednak to nie jedyna dostępna opcja. Ładowalne aparaty słuchowe nie są nowym pomysłem, ale zyskują coraz większą popularność.

Nie jest to niespodzianką, jeżeli weźmie się pod uwagę korzyści ładowalnych akumulatorów. Mając do wyboru wymianę baterii albo ładowanie, większość osób wybierze naładowanie swoich urządzeń. Ludzie wolą prostotę w przypadku rzeczy, których używają na co dzień, a aparaty słuchowe nie stanowią tu wyjątku. Oto cztery zalety ładowalnych aparatów słuchowych i korzyści, które mogą Ci przynieść.

4 zalety ładowalnych aparatów słuchowych

  1. Mniejszy kłopot. Jeśli często korzystasz z aparatów słuchowych, zdajesz sobie sprawę w uciążliwości wymiany baterii co kilka dni. Wymaga to otwarcia aparatów słuchowych, wyjęcia zużytych baterii i włożenia nowych. Dla osób, które mają problem ze wzrokiem albo ograniczone zdolności manualne, może to stanowić problem. Dużo łatwiej włożyć aparaty słuchowe na noc do ładowarki, a rano założyć je całkowicie naładowane.
  2. Dbałość o środowisko. Dzięki ogniwom litowo-jonowym nie ma potrzeby wyrzucania baterii co tydzień. Baterie do aparatów słuchowych są małe, co sprawia, że bardzo łatwo mogą je przypadkiem zjeść zwierzęta. Ogniwa ładowalne mogą być używane setki razy i są objęte specjalnymi wytycznymi odnośnie utylizacji. Prawdopodobnie tak długo, jak masz aparaty słuchowe, nie będziesz musiał(a) nic wyrzucać.
  3. Brak dodatkowych kosztów. Aparaty słuchowe to ważna inwestycja, szczególnie, jeżeli wybierasz model z wyższej półki. Nie powinny więc ciągnąć za sobą dodatkowych kosztów każdego miesiąca. Mimo tego wiele osób musi co kilka tygodni wydawać dodatkowe pieniądze na nowe baterie. Wybór aparatów ładowalnych pozwala zaoszczędzić Ci tych ciągłych wydatków.
  4. Większa wygoda. Możesz naładować swoje aparaty słuchowe w nocy i korzystać z nich cały dzień do następnego ładowania. Dzięki technologii indukcyjnej nie musisz się martwić, że Twoje aparaty słuchowe się nie naładują. Wystarczy, że umieścisz je w ładowarce, a ona zrobi resztę, podobnie jak w przypadku elektrycznej szczoteczki do zębów. Specjalne ładowarki mogą nawet dodatkowo osuszyć aparaty słuchowe przez noc.

Jak ładować aparaty słuchowe

Jeśli ciekawi Cię, jak działa ładowanie aparatów słuchowych, Signia oferuje wiele źródeł informacji, w tym materiały wideo i opinie użytkowników. Ładowalne aparaty słuchowe są łatwe w obsłudze i wymagają jedynie naciśnięcia przycisku do włączenia. Gdy są w pełni naładowane i założone na uszy, może zacząć słuchać otaczającego Cię świata.

Dzięki ładowalnym aparatom słuchowym niski poziom baterii nie stanowi problemu. Łatwo uniknąć rozładowania aparatów, odpowiednio planując. Po długim dniu wystarczy zdjąć aparaty słuchowe, włożyć je do ładowarki i położyć się sprać. Po przebudzeniu aparaty słuchowe będą znów naładowane i gotowe do działanie. Bez sygnału przypominającego o bliskim rozładowaniu, bez konieczności zakupu nowych baterii i  bez ich wymieniania.

Ładowanie telefonów i laptopów stało się naszych drugą naturą. Dodanie do tej rutyny swoich aparatów słuchowych jest proste.

Dla użytkowników, którzy pragną swobody bezprzewodowej transmisji dźwięku i wygody ładowania, idealną opcją są nasze aparaty słuchowe Pure Charge&Go. Dzięki ładowalnemu ogniwu litowo-jonowemu Signia Pure Charge&Go oferują długotrwałe, lepsze doświadczenia słuchowe.