X
2017-01-24

Senior - bohater z Dzierżoniowa znów będzie normalnie słyszał!

Pan Jan otrzymał dwa nowoczesne aparaty słuchowe Motion primax

               

71 – letni Jan Drabik z Dzierżoniowa, który pod koniec listopada stracił aparat słuchowy, gdy bez wahania stanął w obronie bitego człowieka, będzie znów normalnie słyszał. I to lepiej niż przed wypadkiem! We wtorek, 24.01 w punkcie protetycznym Audiocare w Świdnicy odebrał przygotowane specjalne dla niego aparaty słuchowe Signia Motion z indywidualnymi wkładkami.

Przypomnijmy za oficerem prasowym KPP w Dzierżoniowie, że w tamten fatalny dzień: „71-latek podczas spaceru zauważył, jak młody mężczyzna uderza drugiego,
a następnie kilkakrotnie podnosi i rzuca psem. Pomimo, że obok pospiesznie przechodziły inne osoby nikt nie reagował na takie chuligańskie zachowanie. 71-latek postanowił nie być obojętny i podszedł do tego młodego mężczyzna podejmując interwencję (…). W sposób kulturalny lecz stanowczy zażądał, aby mężczyzna zostawił psa i nie robił mu krzywdy. Mężczyzna rzucił się wówczas na interweniującego wobec niego przechodnia.

Napastnik był młodszy o pół wieku. Pobity przez niego Pan Jan trafił do szpitala. Na szczęście, poza ranami zewnętrznymi, nic groźnego się nie stało. Niestety, atakujący zniszczył aparat słuchowy, który nosił pan Jan. Informacja o tym wydarzeniu dotarła aż do Wielkopolski, do Poznania, gdzie mieści się nasza siedziba firmy. Postanowiliśmy natychmiast pomóc panu Janowi: przekazać aparaty i zorganizować profesjonalne badania w salonie protetycznym w Świdnicy.

To dla nas wielki zaszczyt i honor, że możemy pomóc panu Janowi – mówi Jörg Pahlen, Prezes Zarządu Sivantos Polska, producenta aparatów Signia. – W dzisiejszych, niespokojnych czasach, nie każdego byłoby stać na taką odważną, bezkompromisową i szybką rekcję. Dlatego my także nie zastanawialiśmy się ani chwili.

Pan Jan ma głęboki ubytek słuchu w obu uszach, zatem tylko używanie dwóch aparatów słuchowych (obustronne protezowanie) pozwoli mu cieszyć się w pełni normalnym słuchem – co okazało się w trakcie pierwszego badania słuchu, jakie wykonał lekarz laryngolog oraz protetycy słuchu na początku stycznia w punkcie protetyki słuchu w Świdnicy. Zrobiono wówczas „wycisk” odwzorowujący kształt kanału słuchowego– ponieważ aparaty dla Pana Jana mają indywidualną, niepowtarzalną wkładkę, którą robi się dla konkretnego człowieka, z uwzględnieniem budowy jego ucha. 24.01.2017 w świdnickim punkcie, pan Jan odebrał gotowe dwa aparaty, a protetycy słuchu wykonali dopasowanie nowoczesnych aparatów i pokazali panu Janowi, jak najlepiej ich używać.

Zapraszamy do przeczytania relacji z wydarzenia:

http://ddz.doba.pl/artykul/dobro-wraca-bohater-z-dzierzoniowa-otrzymal-dwa-aparaty-sluchowe-/19580/15

http://swidnica.gosc.pl/doc/3668439.Aparaty-sluchowe-dla-bohatera

http://ws-24.pl/teraz-uslyszy-jak-mu-dziekujemy/

http://www.ddz24.eu/2017/01/24/senior-bohater-z-dzierzoniowa-znow-normalnie-slyszy/