X
A special button in the latest version of the Signia app revolutionizes hearing aid wearers’ hearing experience during the COVID-19 pandemic.
2020-07-24

Tagi

Nowy Tryb Maski w Aplikacji Signia pomaga rozumieć, co mówią osoby zasłaniające twarz

Specjalny przycisk w najnowszej wersji Aplikacji Signia rewolucjonizuje doświadczenie użytkowników aparatów słuchowych w czasie pandemii COVID-19.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą z niedosłuchem, czy nie, prawdopodobnie wiesz, że trudniej jest zrozumieć, co mówią osoby zasłaniające twarz. Niestety stało się to powszechnym problemem w związku z obecną pandemią koronawirusa. Dla osób niedosłyszących może to być szczególnie dotkliwe – nikt nie che ciągle prosić rozmówców o powtórzenie lub o zdjęcie maseczki, żeby ich zrozumieć.

Od 20 lipca 2020 mamy do dyspozycji rozwiązanie tego problemu – nowy Tryb Maski w najnowszej wersji aplikacji Signia. Ta wyjątkowa funkcja współpracuje ze wszystkimi aparatami słuchowymi Signia Xperience wyposażonymi w Bluetooth i pozwala użytkownikom lepiej rozumieć osoby noszące maseczki. Aktywuje się ją prostym kliknięciem w przycisk w aplikacji. Nowy Tryb Maski będzie dostępny tak długo, jak będzie trwać pandemia.

Jak noszenie maseczki sprawia, że trudniej rozumieć mowę?

Można się zastanawiać, dlaczego Tryb Maski jest tak ważny akurat teraz. Wynika to z tego, że chociaż korzystanie z maseczek i utrzymywanie dystansu pełnią ważną rolę w chronieniu naszego zdrowia, jednocześnie stanowią poważne wyzwanie dla osób z niedosłuchem. Nawet w przypadku łagodnego ubytku słuchu rozumienie mowy może być w obecnych warunkach utrudnione.

Maseczki zasłaniają usta, ograniczając wskazówki wizualne dotyczące mowy, które są bardzo istotne dla osób z niedosłuchem, między innymi uniemożliwiając czytanie z ruchu warg. Stwierdzono również, że w znacznym stopniu zniekształcają sygnały mowy. Oznacza to, że nawet osoba normalnie słysząca może odczuć spadek słyszalności o ok. 30% podczas rozmowy z kimś noszącym maseczkę.

Usuwanie zniekształceń dźwięku bez zdejmowania maseczki

Nowy Tryb Maski Signia oferuje rozwiązanie tego problemu stworzone z myślą o użytkownikach aparatów słuchowych. Jest on dostępny w aplikacji Signia w uniwersalnym programie słyszenia i pojawia się na ekranie w postaci przycisku z rysunkiem maseczki w prawym górnym rogu, obok suwaka głośności. Tryb Maski można łatwo aktywować kliknięciem w przycisk, który zmienia wtedy kolor z szarego na czerwony. Gdy jest włączony, aparaty słuchowe w optymalny sposób wychwytują sygnały mowy, dzięki czemu słowa brzmią wyraźniej, a hałas w tle jest redukowany, co pozwala lepiej zrozumieć rozmówcę. Po raz pierwszy można usunąć zniekształcenia bez zdejmowania maseczki!

Po skończeniu rozmowy z osobą w maseczce można równie łatwo wyłączyć Tryb Maski, ponownie klikając przycisk, który znów zmieni kolor na szary. Aparaty słuchowe znów pozwolą słyszeć wszystkie dźwięki otoczenia w naturalnej harmonii, ponieważ nie będzie potrzeby tak dużego skupiania się na zniekształconym głosie osoby noszącej maseczkę. Tryb Maski wyłączy się również po zmianie ustawień aparatów słuchowych w aplikacji, na przykład zresetowaniu aparatów słuchowych lub zmianie programu.

Nowy przycisk Trybu Maski jest widoczny dla wszystkich użytkowników Aplikacji Signia korzystających z aparatów słuchowych Signia Xperience z łącznością Bluetooth oraz smartfona z systemem operacyjnym Android 6.0 lub iOS 11, lub nowszym.

Wypróbuj aparaty słuchowe Signia Xperience i rewolucyjny Tryb Maski w aplikacji Signia już dziś.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aparatów słuchowych Signia Xperience, możesz znaleźć najbliższego protetyka słuchu korzystając z naszej wyszukiwarki gabinetów.