X
2016-08-05

Funkcja SPEECH w aparatach słuchowych Signia: łatwe słyszenie w codziennej sytuacji

Funkcja SPEECH w aparatach słuchowych Signia zmniejsza wysiłek słuchowy, przez cały dzień, nawet w trudnych sytuacjach** akustycznych. Poznaj Stefana, który zademonstruje łatwość słyszenia w codziennych sytuacjach.

Funkcja SPEECH w aparatach słuchowych Signia pomaga użytkownikom skupić się na na sygnale mowy przy jednoczesnym zminimalizowaniu wysiłku związanego z odbieraniem dźwięku. Polega to na uwydatnieniu mowy przy jednoczesnym tłumieniu najróżniejszych zakłóceń i hałasów (w tym szumu wiatru) z całego środowiska akustycznego.

W tym filmie można usłyszeć różnicę w działaniu pomiędzy aparatami poprzedniej generacji (binax), które nie posiadają funkcji SPEECH a aparatami najnowszej generacji (primax), które są w nią wyposażone.

W pierwszej części filmu użytkownik aparatów (nasz Stefan) znajduje się na dużym wietrznym placu i słucha przewodnika Arka. Sytuacja ta pokazuje jak skutecznie  aparaty tłumią hałas wiatru i pozostałe hałasy środowiskowe, co pozwala na łatwe rozumienie mowy. Druga część filmu została nakręcona na skrzyżowaniu ruchliwych ulic, czyli w bardzo głośnym miejscu . W tych warunkach wyraźnie słychać, jak funkcja SPEECH pomaga tłumić hałasy przejeżdżających samochodów i ruchu komunikacyjnego. Gdy SPEECH jest włączony, są one o wiele cichsze, ułatwiając w ten sposób zrozumienie mowy. Znacząco poprawia to komfort użytkowników aparatów słuchowych. Noszenie najnowszych aparatów słuchowych Signia to ułatwienie słyszenia w każdej sytuacji, przez cały dzień. Udowodniliśmy to klinicznie*.

Dzięki tym nagraniom przekonasz się, jak brzmi autentyczny dźwięk rejestrowany przez nasze aparaty słuchowe w sytuacjach życiowych. Filmy zostały przygotowane z wykorzystaniem specjalnej sztucznej głowy do prezentacji dźwiękowych, którą nazwaliśmy Stefan.  Założyliśmy mu aparaty słuchowe, a na czole zainstalowaliśmy kamerę. Tak przygotowany Stefan umożliwił nam stworzenie serii nagrań demonstrujących funkcje aparatów Signia.

Zapewniamy, że przedstawione działanie aparatów słuchowych nie było w żaden sposób przetwarzane lub poprawiane, a wszystko co słyszysz, zostało nagrane bezpośrednio z aparatami słuchowymi primax.

Obejrzyj nasz krótki film

Masz pytania? Chcesz się z nami czymś podzielić? Odwiedź nas na Facebooku https://www.facebook.com/SigniaHearingPoland

* Badanie przeprowadzone w University of Northern Colorado, w 2015 roku, badało skuteczność nowych funkcji primax, zbierając i analizując dane EEG w czasie rzeczywistym  podczas przeprowadzania badania zrozumiałości mowy. Dla obu funkcji primax SPEECH i EchoShield, pomiary aktywności mózgu wykazały znaczącą redukcję wysiłku słuchowego, podczas gdy jedna z funkcji była aktywna.