X
2016-08-25

SPEECH w codziennej sytuacji - kawiarnia

Z aparatami słuchowymi Signia słuchanie jest naprawdę łatwe. Jego automatyczna funkcja SPEECH wycisza otaczające głosy, skupiając się jedynie na dyskusji przy Twoim stole wykorzystując do tego celu mikrofony kierunkowe.

Funkcja SPEECH w aparatach słuchowych Signia pomaga użytkownikom skupić się na na sygnale mowy przy jednoczesnym zminimalizowaniu wysiłku związanego z odbieraniem dźwięku. Polega to na uwydatnienie mowy przy jednoczesnym tłumieniu najróżniejszych zakłóceń i hałasów (w tym szumu wiatru) z całego środowiska akustycznego.

W tym filmie można usłyszeć różnicę w działaniu pomiędzy aparatami poprzedniej generacji (binax), które nie posiadają funkcji SPEECH a aparatami najnowszej generacji (primax), które to są w nią wyposażone.

Film, który za chwilę obejrzysz przedstawia sytuację, gdzie użytkownik aparatów (nasz Stefan) znajduje się w kawiarni w hałaśliwym centrum handlowym i słucha swojego kolegi Łukasza. Można tu usłyszeć, jak funkcja SPEECH ułatwia słuchanie i rozumienie mowy w hałasie. Gdy SPEECH jest włączony, łatwiej jest użytkownikowi aparatów zrozumieć swojego rozmówcę w hałasie. Sprawia to, że o wiele przyjemniej i łatwiej korzysta się z aparatów słuchowych w ciągu całego dnia.

Dzięki tym nagraniom przekonasz się, jak brzmi autentyczny dźwięk rejestrowany przez nasze aparaty słuchowe w sytuacjach życiowych. Filmy zostały przygotowane z wykorzystaniem specjalnej sztucznej głowy do prezentacji dźwiękowych, którą nazwaliśmy Stefan.  Założyliśmy mu aparaty słuchowe, a na czole zainstalowaliśmy kamerę. Tak przygotowany Stefan umożliwił nam stworzenie serii nagrań demonstrujących funkcje aparatów Signia.

Zapewniamy, że przedstawione działanie aparatów słuchowych nie było w żaden sposób przetwarzane lub poprawiane, a wszystko co słyszysz, zostało nagrane bezpośrednio z aparatami słuchowymi primax.

Obejrzyj nasz krótki film

Masz pytania? Chcesz się z nami czymś podzielić? Odwiedź nas na Facebooku https://www.facebook.com/SigniaHearingPoland

Badanie przeprowadzone w University of Northern Colorado, w 2015 roku, badało skuteczność nowych funkcji primax, zbierając i analizując dane EEG w czasie rzeczywistym  podczas przeprowadzania badania zrozumiałości mowy. Dla obu funkcji primax SPEECH i EchoShield, pomiary aktywności mózgu wykazały znaczącą redukcję wysiłku słuchowego, podczas gdy jedna z funkcji była aktywna.