X
2016-09-26

Bezstresowe rozmowy telefoniczne dzięki aparatom słuchowym Signia: nieważne gdzie, nieważne kiedy.

Nieważne czy służbowe czy towarzyskie: telefony są powszechnym środkiem komunikacji. Dzięki funkcji TwinPhone w nowych aparatach słuchowych Signia, rozmowy telefoniczne są teraz łatwe i wygodne, nawet w trudnych sytuacjach akustycznych. Dzięki easyTek™, aparaty słuchowe mogą być połączone z telefonami z Bluetooth dla ich obsługi bez użycia rąk.

Funkcja TwinPhone pomaga użytkownikom aparatów słuchowych Signia podczas prowadzenia rozmów telefonicznych przy jednoczesnym zminimalizowaniu wysiłku związanego z odbieraniem dźwięku. Jak działa TwinPhone? Z funkcji tej mogą korzystać tylko użytkownicy dwóch aparatów słuchowych (lewego i prawego). Po przyłożeniu słuchawki telefonu (smartfona) do ucha, oba aparaty automatycznie przełączają się na program dedykowany rozmowom telefonicznym. Co więcej aparat, do którego przyłożona została słuchawka, bezprzewodowo transmituje dźwięk do drugiego ucha. Skutkuje to słyszeniem rozmowy w obydwu uszach, niezależnie od tego, do którego ucha przyłożona jest słuchawka. W rezultacie możesz nie tylko lepiej słyszeć, ale także łatwiej rozumieć mowę. Funkcja TwinPhone obsługiwana jest przez mikrofon aparatu słuchowego, dlatego podczas rozmowy bez problemu usłyszysz również wszystkie inne dźwięki otoczenia.

Wróćmy teraz do naszego bohatera – Stefana, który rozgościł się z przyjaciółmi w niedużej, klimatycznej restauracji. Dyskusję na temat planowania dalszych atrakcji tego dnia przerywa telefon od znajomego, który dzwoni z ciekawą propozycją spędzenia wieczoru.  Stefan po usłyszeniu dzwonka telefonu odbiera rozmowę i przykłada słuchawkę do jednego ucha, lecz rozmówcę od razu słychać w obydwu. Zwróć uwagę, że cały czas słyszalne są także inne dźwięki otoczenia, jak brzęczenie ekspresu do kawy, który z czasem ustaje czy głosy pozostałych osób w restauracji. Po zakończeniu rozmowy Stefan rozłącza się i odkłada telefon, a aparaty słuchowe automatycznie powracają na poprzednio używany program.

Ogromną zaletą funkcji TwinPhone jest to, że nie ma potrzeby nabywania dodatkowych urządzeń, aby z niej korzystać. Jednak pamiętaj, że do aktywacji tej funkcji potrzebne jest odpowiednie pole magnetyczne. Jeżeli Twój  telefon czy smartfon nie posiada wystarczającego pola –  możesz rozwiązać ten problem montując na słuchawce specjalny magnesik, który umożliwi aktywację funkcji.  Magnesik taki możesz nabyć u swojego protetyka słuchu.

Dzięki tym nagraniom przekonasz się, jak brzmi autentyczny dźwięk rejestrowany przez nasze aparaty słuchowe w sytuacjach życiowych. Filmy zostały przygotowane z wykorzystaniem specjalnej sztucznej głowy do prezentacji dźwiękowych, którą nazwaliśmy Stefan.  Założyliśmy mu aparaty słuchowe, a na czole zainstalowaliśmy kamerę. Tak przygotowany Stefan umożliwił nam stworzenie serii nagrań demonstrujących funkcje aparatów Signia.

Zapewniamy, że przedstawione działanie aparatów słuchowych nie było w żaden sposób przetwarzane lub poprawiane, a wszystko co słyszysz, zostało nagrane bezpośrednio z aparatami słuchowymi primax.

Obejrzyj nasz krótki film