X
Signia pomaga cieszyć się słyszeniem, gdy pojawia się ubytek słuchu. Rozpoznanie oznak niedosłuchu nie zawsze jest łatwe. Warto wykonać test słuchu online.
2017-07-10

Co robić kiedy pojawia się ubytek słuchu? Pomoc jest w zasięgu ręki

Signia pomaga cieszyć się słyszeniem, gdy pojawia się niedosłuch. Rozpoznanie oznak ubytku słuchu nie zawsze jest łatwe. Na początek warto wykonać prosty test słuchu online.

Nie ma dwóch identycznych przypadków ubytku słuchu. Większość pacjentów cierpiących na niedosłuch doświadcza trudności w rozumieniu delikatnych i wysokich dźwięków, takich jak szept, głosy dzieci czy śpiew ptaków. Zwykle tracą oni przyjemność płynącą z tego rodzaju doświadczeń stopniowo, na przestrzeni wielu lat, co utrudnia im samym dostrzeżenie problemu. Rodzina, znajomi czy współpracownicy są zwykle pierwszymi osobami, które zauważają, że coś jest nie tak ze słuchem.

Wiele osób nie może pogodzić się z perspektywą noszenia aparatu słuchowego. Odkładają więc decyzję o badaniu słuchu na później i podejmują jakieś kroki dopiero wtedy, kiedy problemy ze słyszeniem uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Ubytek słuchu może wywoływać takie objawy, jak ograniczona zdolność koncentracji, trudności w komunikowaniu się, osłabienie pamięci, gorsze wyniki w pracy, irytacja, stres lub depresja.

Im wcześniej zrobisz coś z wadą słuchu, tym lepiej. Nawet jeżeli Twój słuch dopiero zaczyna się pogarszać, aparaty słuchowe Signia pomogą Ci zachować w mózgu połączenia nerwowe odpowiedzialne za słyszenie wszystkich otaczających Cię dźwięków. Im dłużej odkładasz decyzję o rozpoczęciu korzystania z aparatów słuchowych, tym trudniej będzie Ci się do niego przyzwyczaić kiedy w końcu podejmiesz decyzję o zakupie. Ważniejsze jednak jest to, że tym więcej ze wspaniałych dźwięków życia okaże się bezpowrotnie straconych. Nasze liczne modele aparatów słuchowych są dostosowane do różnych rodzajów niedosłuchu, gustów i stylów życia.

Obejrzyj wideo, żeby lepiej zrozumieć, na czym polega ubytek słuchu.

 

Jeśli podejrzewasz, że możesz cierpieć z powodu niedosłuchu, weź udział w naszym krótkim i prostym teście słuchu online, który będzie pierwszą wskazówką, czy masz problem ze słyszeniem: https://www.signia-aparatysluchowe.pl/hearing-test/

Masz dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić własnymi uwagami lub przemyśleniami? Odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/SigniaHearingPoland.