X
Każdemu, bez względu na wiek, trudno jest być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Niektóre z nich weszły do powszechnego użytku już lata temu.
2019-10-15

Tagi

Wkraczamy w erę łączności z aparatami słuchowymi

Aplikacje takie jak Skype, FaceTime i WhatsApp bez wątpienia zmieniły świat. Komunikacja z osobami zamieszkującymi odległe terytoria nie jest już problemem, a relacje na odległość stają się normą. Osoby korzystające z aparatów słuchowych jeszcze niedawno mogły jednak czuć się wykluczone z grona beneficjentów tych osiągnięć technologicznych. Obecnie rozwiązanie ich problemu zapewnia system Bluetooth oraz telefony kompatybilne z aparatami słuchowymi.

Każdemu, bez względu na wiek, trudno jest być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Niektóre z nich weszły do powszechnego użytku już lata temu i stały się standardem, podczas gdy inne pojawiły się na chwilę i odeszły w zapomnienie. Telefony z klapką należą już do przeszłości, podczas gdy system Bluetooth nadal jest stosowany.

Znajomość nowoczesnych rozwiązań technologicznych jest jednak niekiedy konieczna. Wielu z nas korzysta z aplikacji takich jak FaceTime, WhatsApp, Spotify i Netflix, aby oglądać telewizję, słuchać muzyki i utrzymywać kontakt z bliskimi. Dla użytkowników aparatów słuchowych bezproblemowe stosowanie tych aplikacji może wydawać się niemożliwe, jednak to mylne wrażenie. Dostosowując się do współczesnych potrzeb, wiele aparatów oferuje możliwość połączenia z urządzeniami elektronicznymi.

Potrzeba rozwoju

Współczesna komunikacja w znacznym stopniu prowadzona jest z wykorzystaniem technologii cyfrowej, a wideo rozmowy są dziś łatwiejsze do przeprowadzenia niż kiedykolwiek. Możemy rozmawiać twarzą w twarz i cieszyć się kontaktem z przyjaciółmi i bliskimi nawet wtedy, gdy dzieli nas znaczna odległość.

Z trendem tym muszą również zmierzyć się producenci aparatów słuchowych, którzy już dziś mogą brać przykład z rozwiązań Signia, wyznaczających drogę w wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

W Signia doskonale zdajemy sobie sprawę, że gdyby aparaty słuchowe nie ulegały modyfikacjom, stałyby się przestarzałe i niezdatne do użytku. Dlatego stale unowocześniamy nasze produkty, zapewniając ich użytkownikom komfort i satysfakcję. Udoskonalamy istniejące funkcje, takie jak wysoka jakość dźwięku oraz filtry hałasu, a ponadto dodajemy nowe opcje, takie jak łączność w systemie Bluetooth oraz Own Voice Processing (przetwarzanie własnego głosu).

 

Aparaty słuchowe kompatybilne z telefonami

Dla wielu osób z aparatem słuchowym rozmowy telefoniczne stanowiły dotąd nie lada wyzwanie, a korzystanie ze słuchawek i nieporęcznych zestawów słuchawkowych nie należało do przyjemności. Jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych niekiedy pozostawiała wiele do życzenia, a trudności związane z aparatem słuchowym stanowiły dodatkowy problem. To na szczęście już wyłącznie wspomnienia przeszłości. Obecnie użytkownicy aparatów słuchowych mogą cieszyć się wysoką jakością dźwięku dzięki kompatybilności ich urządzeń ze smartfonami.

Stosując odpowiednie urządzenia, można wyeliminować liczne niedogodności podczas korzystania z telefonów komórkowych. Dla wielu osób możliwość podłączenia aparatu do telefonu lub telewizora stanowi bardzo istotną zaletę. Większość z nas codziennie korzysta z telefonów komórkowych, więc dlaczego by sobie tego nie ułatwić?

 

Jak aparaty słuchowe odpowiadają na nowe wyzwania?

Aparaty słuchowe typu „Made for iPhone”

Wiele telefonów kompatybilnych z aparatami słuchowymi oferuje pewien poziom integracji, jednak wyłącznie najlepsi ciągle pracują nad jej udoskonaleniem, dostosowując system operacyjny telefonu i zapewniając bezproblemowe użytkowanie. Firma Apple opracowała standard „Made for iPhone”, który umożliwia połączenie aparatów słuchowych bezpośrednio ze smartfonem. Więcej informacji znajdziesz w naszych poradnikach dostępnych na kanale YouTube Signia:

 

StreamLine Mic

Użytkownicy systemu Android dysponują podobną opcją dzięki urządzeniu StreamLine Mic. Pozwala ono na podłączenie aparatu słuchowego i umożliwia transmisję dźwięku. Ponadto pełni funkcję mikrofonu zdalnego, który przydaje się na przykład podczas zebrań, konferencji, lekcji lub wykładów. Dodatkowe aplikacje pomagają z łatwością ustawić głośność, jakość dźwięku oraz inne funkcje za pośrednictwem telefonu. Obecnie Bluetooth stanowi preferowaną metodę nawiązywania łączności, zwłaszcza w przypadku urządzeń bezprzewodowych, takich jak aparaty słuchowe. Najnowsze aparaty firmy Signia oferują łączność w systemie Bluetooth oraz możliwość bezpośredniej transmisji podczas rozmów telefonicznych.

easyTek

W przypadku aparatów słuchowych bez funkcji Bluetooth istnieje inna opcja, dzięki której konferencja z przyjaciółmi z drugiej strony globu, nie będzie żadnym problemem. Często osoby kupujące aparat słuchowy nie zwracają uwagi na obecność Bluetooth i dopiero później uświadamiają sobie jej brak. Technologia easyTek pozwala na rozwiązanie tego problemu, pełniąc funkcję łącznika pomiędzy dwoma urządzeniami. Zarówno telefon, jak i aparat słuchowy można połączyć ze streamerem easyTek, przystosowanym do noszenia na szyi podobnie do zestawu słuchawkowego.

Telefony pozbawione funkcji Bluetooth lub telefony stacjonarne

Użytkownicy telefonów pozbawionych funkcji Bluetooth lub telefonów stacjonarnych również mogą zintegrować swoje aparaty słuchowe z tymi urządzeniami. TwinPhone, program opracowany na bazie funkcji AutoPhone wykorzystywanej w dawniejszych aparatach, eliminuje zapotrzebowanie na urządzenie do transmisji dźwięku. Po włączeniu, program TwinPhone przekazuje sygnał z jednego aparatu słuchowego do drugiego, pozwalając słyszeć rozmowę telefoniczną w obojgu uszu.

Nie tylko telefon, czyli jak połączyć aparat słuchowy z telewizorem?

Dzięki technologii umożliwiającej łączność możesz przeprowadzać rozmowy telefoniczne, przesyłać dźwięk oraz dowolnie korzystać z telefonu. FaceTime, rozmowy biznesowe lub pogawędki z przyjaciółmi i rodziną nie będą już problemem. Możliwości współczesnych aparatów słuchowych nie ograniczają się jednak wyłącznie do telefonów.

Technologia umożliwiająca łączność jest również wykorzystywana w wielu telewizorach, pozwalając na oglądanie ulubionych programów bez problemów. Bez przewodów, bez zakłóceń i bez przewijania.

Użytkownicy aparatów słuchowych z funkcją Bluetooth mogą korzystać z nadajnika StreamLine TV, który umożliwia połączenie z telewizorem oraz transmisję dźwięku bezpośrednio do aparatu. Możesz kontrolować natężenie dźwięku oraz swobodnie przemieszczać się, na przykład idąc po przekąski.

 

Zawiedzeni nie mogą czuć się także właściciele starszych modeli aparatów słuchowych. Technologia easyTek daje możliwość zorganizowania wygodnego i komfortowego seansu prze właścicieli urządzeń bez łączności Bluetooth. Z punktu widzenia użytkownika, technologia funkcjonuje w podobny sposób do wcześniej opisanych rozwiązań, przekazując dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego.

Korzystając ze StreamLine TV lub przekaźników telewizyjnych każdy może oglądać ulubione programy bez niedogodności związanej z szumami w tle.

 

Bez względu na to, czy Twój słuch pogorszył się wiekiem, czy masz z nim problemy przez całe życie, zawsze warto zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi. Mogą one radykalnie zmienić sposób, w jaki korzystasz z telefonu, oglądasz telewizję oraz słyszysz wszystko wokół. Firma Signia oferuje łączność pomiędzy urządzeniami bez względu na platformę stosowaną przez użytkownika, a akcesoria takie jak StreamLine TV mogą znacznie poprawić Twoje doświadczenia słuchowe. Technologia rozwija się błyskawicznie, jednak dotrzymujemy jej kroku.