X
Jeśli cierpisz na niedosłuch, aparaty słuchowe dają Ci szansę na większą niezależność. Osoby z nieleczonym ubytkiem słuchu są bardziej zagrożone byciem uzależnionym od pomocy innych w codziennym życiu.
2018-03-06

Ignorując objawy ubytku słuchu ryzykujesz więcej niż myślisz

Jeśli cierpisz na niedosłuch, aparaty słuchowe dają Ci szansę na większą niezależność.

Osoby z nieleczonym ubytkiem słuchu są bardziej zagrożone byciem uzależnionym od pomocy innych w codziennym życiu. To poważne ostrzeżenie wynika z badań przedstawionych Parlamentowi Europejskiemy 6 marca 2018 roku.

Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 466 milionów ludzi na świecie żyje z ubytkiem słuchu. Jednak tylko co trzecia osoba w Unii Europejskiej, która mogłaby korzystać z aparatów słuchowych, decyduje się ich używać. A liczba dotkniętych ubytkiem słuchu będzie rosnąć, nie tylko ze względu na to, że żyjemy coraz dłużej, ale również z powodu faktu, że wielu z nas jest codziennie wystawionych na hałas. Nieleczony niedosłuch zwiększa ryzyko schorzeń bezpośrednio z nim związanych, ale również łączy się z takimi problemami zdrowotnymi jak depresja i spadek możliwości poznawczych.

 

Taka sama szansa na samodzielność jak u osób z normalnym słuchem

W badaniu neuropsycholożka i epidemiolożka profesor Hélène Amieva wykazała, że osoby niedosłyszące, które używają aparatów słuchowych mają taką samą szansę na zachowanie samodzielności jak osoby z normalnym słuchem.*

Zdrowie osób borykających się z ubytkiem słuchu poprawia się, a jakość ich życia wzrasta dzięki korzystaniu z aparatów słuchowych. Na szczęście współczesne aparaty słuchowe nie są topornymi urządzeniami, jak często myślą o nich ludzie. Wśród rozmaitych modeli znajdują się najmniejsze aparaty wewnątrzuszne ukryte w kanale słuchowym oraz niewielkie, eleganckie aparaty zauszne, które umieszczane  za małżowiną mogą pełnić również funkcję bezprzewodowych słuchawek do transmisji rozmów telefonicznych, muzyki oraz dźwięku z telewizora bezpośrednio do Twoich uszu.

Nowe aparaty słuchowe Signia pozwolą Ci znów słyszeć naturalnie

Teraz możesz poprawić swoje słyszenie w wyjątkowym stopniu i jednocześnie zachować naturalne brzmienie własnego głosu dzięki nowej serii aparatów słuchowych marki Signia z funkcją przetwarzania własnego głosu OVP™ (Own Voice Processing). Te najnowocześniejsze urządzenia naśladują naturalne doświadczeni słyszenia wszystkiego w harmonii.

Naszą najnowszą innowacją są aparaty słuchowe Signia Pure Charge&Go, które będą dostępne w Polsce w maju. Łączą one naturalne brzmienie własnego głosu z wygodnym ładoweniam oraz bezpośrednią transmisją dzięki Bluetooth. Zgodnie z nazwą, Pure Charge&Go mogą zostać naładowane gdy śpisz i są gotowe do drogi wtedy, kiedy Ty. Zamiast standardowych baterii, aparatom towarzyszy niewielka i niezawodna przenośna ładowarka. Wystarczy umieścić aparaty słuchowe w ładowace, żeby automatycznie zaczęły się ładować. Gdy je wyjmiesz, same się włączą, pozwalając na natychmiastowe założenie. Dodatkowo aplikacja myControl zapewnia dyskretną obsługę zdalną przy pomocy smartfona, a aplikacja myHearing służy za protetyka słuchowego w Twojej kieszeni i pomaga błyskawicznie przyzwyczaić się do aparatów słuchowych.

 

Starając się walczyć z epidemią nieleczonego niedosłuchu Signia oferuje szeroki wachlarz rozwiązań odpowiednich do Twoich osobistych potrzeb i pomaga Ci zachować samodzielność. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.signia-aparatysluchowe.pl Znajdziesz tam równiesz szybki i prosty test słuchu oraz wyszukiwarkę gabinetów protetycznych, dzięki której znajdziesz specjalistę w swojej okolicy.

*Badanie opublikowane w “Journal of Gerontology: Medical Sciences”, oparte na 3,777 osobach w wieku 65 lat i powyżej, obserwowanych przez okres 25 lat. Hélène Amieva, PhD, Camille Ouvrard, PhD, Céline Meillon, MSc, Laetitia Rullier, PhD, i Jean-François Dartigues, MD, PhD, “Death, Depression, Disability, and Dementia Associated with Self-reported Hearing Problems: A 25-Year Study”, w: “The Journal of Gerontology”, styczeń 2018 (J Gerontol A Biol Sci Med Sci, 2018, Vol. 00, No. 00, 1–7)