X

Czy wciąż masz dobry słuch? Sprawdź dzięki naszemu testowi słuchu online.

Loading....

Test sprawdza Twój poziom słyszenia w hałaśliwym środowisku. Zgodnie z badaniami, osoby z ubytkiem słuchu właśnie w takich warunkach mają największy problem z precyzyjnym i komfortowym słyszeniem.

Aplikacja Hearing Test: Sprawdź swój słuch

Nasza aplikacja Hearing Test, opracowana przez ekspertów z dziedziny audiologii, pozwala Ci szybko i łatwo sprawdzić swój słuch.

Test słuchu sprawdza, jak dobrze rozpoznajesz słowa z hałasem w tle. Opiera się na wiedzy, że osoby z niedosłuchem mają większe trudności z rozpoznawaniem mowy w hałaśliwych środowiskach, takich jak restauracje czy dworce kolejowe.

Zwróć uwagę: Wynik testu słuchu nie może zastępować profesjonalnej diagnozy, której może dokonać jedynie wykwalifikowany protetyk słuchu.

Nasza aplikacja Hearing Test, opracowana przez ekspertów z dziedziny audiologii, pozwala Ci szybko i łatwo sprawdzić swój słuch.

Pobierz aplikację Test słuchu

Apple-App-Store-Badge_pl_300px

google-play-badge_pl_300px

Aplikacja Hearing Test może być dla Ciebie pierwszym narzędziem, dzięki któremu w łatwy sposób przeprowadzisz test słuchu online. Test został opracowany przez specjalistów w dziedzinie audiologii. Sprawdzanie słuchu przy pomocy aplikacji pomoże Ci wstępnie ocenić, czy masz ubytek słuchu.

Test słuchu online

Pobierz Aplikację Hearing Test – Test Słuchu za pośrednictwem Google Play lub App Store wpisując w wyszukiwarce Signia Hearing Test. Po instalacji aplikacja jest gotowa do użytku. Przygotuj i podłącz słuchawki, a następnie rozpocznij test, wybierając „Start testu”.

 

Testowi poddane będzie najpierw lewe ucho, a potem prawe. Test przeprowadź w cichym otoczeniu. Ustaw poziom głośności telefonu na najbardziej komfortowy dla Ciebie. Usłyszysz kilka jedno- dwusylabowych dźwięków, które wypowiadane są na tle innych „przeszkadzających” dźwięków. Wybierz z listy dostępnych słów to, które usłyszałeś. Jeśli potrzebujesz, by zostało powtórzone, kliknij „Powtórz”. Jeśli go nie rozumiesz pomimo powtórzonych prób, wybierz „Nie rozumiem”.

Sprawdzenie słuchu online – jak interpretować wyniki

Po zakończeniu testu, możesz od razu sprawdzić wyniki, bądź je zapisać i przeanalizować później. Wybierając „Lewe ucho” i „Prawe ucho”, poznajesz osobne dla każdego z nich wyniki tekstu słuchu. Zobaczysz wykres, na który naniesiono Twoje odpowiedzi. Te prawidłowe oznaczone są kolorem zielonym, nieprawidłowe – szarym. Wykres podzielony jest na dwie części. I znów, zielona określa „Normalne słyszenie”, a szara „Złe słyszenie”. Średnia wyciągnięta z Twoich odpowiedzi określona jest jako „Twój wynik testu” i zaznaczona na wykresie. Dzięki temu możesz określić ewentualne odchylenia od przyjętej normy.

 

Dodatkowo, pod wykresem, możesz przeczytać krótki komentarz dotyczący Twojego wyniku. Dzięki aplikacji możesz również znaleźć najbliższego Twojemu miejscu zamieszkania protetyka słuchu. Jeśli masz wątpliwości co do wiarygodności pomiaru, możesz je powtórzyć. Kilkukrotna próba z pewnością będzie bardziej miarodajna. Pamiętaj również, że ten test na słuch i jego wyniki są dla Ciebie jedynie wskazówką. By poznać szczegółową diagnozę, powinieneś przeprowadzić badanie słuchu u specjalisty.

Zadbaj o słuch

Prawidłowe słyszenie pomaga nam w pełni cieszyć się każdą chwilą. Jak jest istotne, odkrywamy najczęściej wtedy, kiedy mierzymy się z problemem ubytku słuchu. W znaczący sposób określa on komfort życia, w wielu ważnych dla nas sferach. Wpływa na relacje z najbliższymi, zdolność komunikacji, skupienia się, wydajność w pracy, a przede wszystkim na naszą aktywność społeczną i poczucie własnej wartości.

 

Ale wada słuchu wcale nie musi Cię ograniczać. Test słuchu online to pierwszy krok, by o niego zadbać. Jeśli Twój ubytek staje się przeszkodą w komfortowym życiu, podejmij działanie, by to zmienić. Współczesne aparaty słuchowe to bardzo zaawansowane narzędzia, które przywrócą Ci radość słyszenia i radość życia.