X

Dowiedz się jak używać swoich aparatów słuchowych oraz jak korzystać z aplikacji i akcesoriów.

 

Część filmów posiada polskie napisy.

Aby je włączyć, wybierz: “Settings” (ikona zębatki) ➧ “Subtitles/CC” ➧ “Polish”.

Jak korzystać z Signia Styletto

Jak wyłączyć i włączyć aparat słuchowy Styletto?

Wyłączanie i włączanie aparatu słuchowego objaśniamy na postawie modelu Styletto. Aparaty wyposażone są w niewielką i wygodną przenośną ładowarkę, które jednocześnie służy jako etui. Kiedy umieścisz w nim urządzenie, aparat wyłącza się automatycznie. Gdy tylko go wyciągniesz, również automatycznie włącza się i jest gotowy do użytku.

Jak naładować aparat słuchowy?

Kiedy poziom naładowania baterii jest niski, usłyszysz ostrzegawczy sygnał dźwiękowy, który będzie powtarzany co 15 minut. By naładować baterię, wystarczy umieścić słuchawki aparatu w mobilnej ładowarce, która pełni również funkcję etui. O poziomie naładowania baterii dowiesz się dzięki wskaźnikowi LED, który umieszczony jest na zewnątrz opakowania. Mrugające zielone światło informuje cię o tym, że bateria jest w trakcie ładowania. Gdy proces zakończy się, wskaźnik będzie świecić jednostajnym zielonym światłem.

 

Szybkie ładowanie baterii zajmuje 30 minut i pozwala na używanie aparatu przez kolejne 5 godzin. Pełne ładowanie baterii zajmuje 3 godziny i zapewnia nawet 19 godzin komfortowego użytkowania aparatu.

(W pełni naładowane aparaty słuchowe Styletto oferują dzienny czas działania do 19 godzin. Żywotność wszystkich ogniw litowo-jonwoych zmniejsza się z czasem. W normalnych warunkach użytkowania, ogniwa w aparatach słuchowych Styletto zachowują przynajmniej 80% swojej pierwotnej pojemności po 2 latach użytkowania (co oznacza do 16 godzin dziennego czasu działania). Należy zwrócić uwagę, że żywotność baterii różni się w zależności od indywidualnych nawyków oraz warunków środowiskowych.)

Gdy wskaźnik LED na mobilnej ładowarce nie pali się, oznacza to, że ładowarka jest wyłączona lub że nie umieściłeś w niej aparatu. Może to również oznaczać, że włożyłeś aparat w niewłaściwy sposób, co uniemożliwia naładowanie jego baterii.

Jak korzystać z przenośnej ładowarki aparatu słuchowego?

By naładować baterię umieszczoną w mobilnej ładowarce, należy podłączyć je do źródła zasilania – tak jak np. telefon komórkowy. LED umieszczony pośrodku wskazuje na status ładowania i poziom naładowania wewnętrznej baterii. W trakcie ładowania baterii, LED określa to w następujący sposób:

 

 • pomarańczowe, mrugające światło – bateria jest w trakcie ładowania,
 • zielone jednostajne światło – bateria jest w pełni naładowana,
 • światło LED wyłączone – stan spoczynku (hibernacji), bateria jest naładowana.

 

Gdy mobilna ładowarka podłączona jest do źródła zasilania, proces ładowania aparatu jest wznawiany automatycznie, jeśli to konieczne.

Jak używać aparatów typu RIC (ze słuchawką w kanale słuchowym)

Jak używać aparatów zausznych

Jak używać aparatów wewnątrzusznych

Jak zakładać i zdejmować aparat słuchowy?

W zależności od rodzaju aparatu słuchowego, zakłada się je i zdejmuje nieco inaczej:

 

 • aparaty ze słuchawką w kanale słuchowym typu RIC – włóż słuchawkę do przewodu słuchowego, kabelek z aparatem osadź na zewnętrznej części małżowiny usznej; zdejmij go pociągając delikatnie za kabelek,
 • aparaty zauszne – włóż słuchawkę do przewodu słuchowego i zamocuj jej elementy po wewnętrznej stronie małżowiny usznej; kabel z aparatem osadź na jej zewnętrznej części; by go zdjąć, chwyć za elementy słuchawki delikatnie wyciągając aparat z przewodu słuchowego,
 • aparaty wewnątrzuszne – aparat włóż do przewodu słuchowego; by go usunąć pociągnij lekko za płatek uszny i wyciągnij aparat.

Jak czyścić aparat słuchowy?

Utrzymanie w czystości aparatu słuchowego nie jest trudne. Wystarczy do tego miękka ściereczka, którą delikatnie usuniesz ewentualne zabrudzenia z wszystkich elementów aparatu.

Jak korzystać ze streamera easyTek

Streamer easyTek

Streamer easyTek to wielofunkcyjne akcesorium, które łączy aparaty słuchowe z urządzeniami wyposażonymi w bluetooth. Dzięki jednemu przyciskowi można komfortowo odbierać i kończyć rozmowy telefoniczne, zmieniać źródła dźwięku, łączyć się z telewizorem, odtwarzaczami audio, laptopami, smartfonami.

 

Pierwszy krok, to sparowanie streamera easyTek z aparatem słuchowym. Jak to zrobić? Włącz urządzenie przytrzymując wielofunkcyjny przycisk przez 5 sekund, aż zapali się zielona dioda. Mruganie diody oznacza, że sprzęty zostały sparowane.

 

Sterowanie aparatem słuchowym przy użyciu easyTek jest równie łatwe. Zmienianie programów odbywa się przez naciskanie wielofunkcyjnego przycisku, o czym informuje zapalenie się pomarańczowej diody. Głośność reguluje się naciskając górny lub dolny przycisk umiejscowiony na zewnętrznej krawędzi urządzenia. Zmianę ponownie sygnalizuje pomarańczowe światło. Wyciszanie i włączanie mikrofonu następuje po jednoczesnym przyciśnięciu tych samych dwóch przycisków.

 

EasyTek można sparować przy pomocy aplikacji ze smartfonem zarówno na systemie operacyjnym iOS, jak i Android. By to zrobić, wciśnij jednocześnie przycisk wielofunkcyjny i przycisk odpowiedzialny za regulację głośności. Aktywuj bluetooth w smartfonie i włącz aplikację. Mrugająca niebieska dioda poinformuje Cię, że operacja się powiodła. Gdy urządzenia są sparowane, automatycznie można słuchać plików dźwiękowych, wystarczy włączyć ‘Play’ i gotowe. By odebrać przychodzące połączenie telefoniczne, wystarczy wcisnąć środkowy przycisk. Jego dźwięk, podobnie jak cała rozmowa, są przekazywane bezpośrednio do aparatu słuchowego.

Jak korzystać z aplikacji easyTek

Aplikację easyTek można pobrać i zainstalować tak jak każdą inną aplikację. Jej konfiguracja jest prosta – wystarczy podążać za instrukcjami. By używać aplikacji, należy ją uruchomić i wybrać z listy pożądany program – np. odtwarzacz plików muzycznych. Przy jej pomocy możesz:

 

 • ustalać poziom głośności używając suwaka,
 • włączać i wyłączać mikrofon,
 • ustawić kierunek zbierania dźwięków przez mikrofon i ogniskować ich rozpiętość,
 • w menu: decydować czy dźwięk ma być bardziej ostry czy matowy, sprawdzić poziom naładowania baterii swoich urządzeń.

Jak korzystać z aplikacji touchControl

Aplikacja touchControl pozwala na dostosowanie programu słyszenia i głośności do swoich potrzeb. Aplikację pobiera się instaluje w standardowy sposób na systemach operacyjnych IOS i Android. By ją skonfigurować, postępuj zgodnie z instrukcjami, na które składają się również proste testy słuchowe i klika pytań, na które należy odpowiedzieć.

 

By korzystać z aplikacji, po prostu uruchom ją i wybierz pożądany program. W opcjach znajdziesz:

 

 • suwak pozwalający na ustalanie poziomu głośności,
 • włącznik/wyłącznik mikrofonu,
 • wybierając menu m.in. poziom ostrości dźwięku.

Jak korzystać z nadajnika TV

Jak obsługiwać StreamLine TV

Jak korzystać z nadajnika TV i obsługiwać StreamLine TV?

TV Transmitter obsługiwany jest przy użyciu streamera easyTek. Sprzęty można łatwo sparować. Transmitter podłącz do zasilania i do telewizora używając kabla audio. Włącz go, a następnie uruchom streamer easyTek, przytrzymując środkowy przycisk przez 2 sekundy. Następnie jednocześnie wciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund środkowy przycisk i dwa odpowiedzialne na poziom głośności. Niebieska dioda widoczna na obu sprzętach oznacza, że są gotowe do użytku. Głośnością można sterować zarówno przy pomocy steramera, jak i samego nadajnika.

 

StreamLine TV używaj, jeśli chcesz sparować go bezpośrednio ze swoim aparatem słuchowym. Podłącz StreamLine do telewizora i uruchom go. Następnie uruchom obie słuchawki aparatu słuchowego, otwierając i zamykając klapkę od baterii. Połóż je na StreamLine TV. Parowanie będzie trwało ok. 30 sekund, co sygnalizuje zapalona na niebiesko dioda StreamLine TV. Zielone światło oznacza, że proces się zakończył. Włóż słuchawki aparatu i uruchom na smartfonie aplikację myControl. Rozpocznij transmisję klikając na ikonkę StreamLine TV.

Jak używać StreamLine Mic

StreamLine Mic to urządzenie, dzięki któremu swoje aparaty słuchowe zamienisz w najwyższej jakości zestaw słuchawkowy, który zapewnia wysoką jakość transmisji dźwięku z różnorodnych urządzeń przy pomocy bluetooth. Narzędzie działa również jako zdalny mikrofon, dzięki któremu możliwe jest transmitowanie głosu osoby mówiącej wprost do swoich aparatów słuchowych.

 

Sprzęt z aparatami słuchowymi sparujesz uruchamiając oba. Żółta dioda na streamerze zapali się ciągłym światłem, sygnalizując zakończenie procesu. By używać streamera jako mikrofonu, przytrzymaj wielofunkcyjny przycisk przez 3 sekundy, aż dioda zapali się na fioletowo. Dźwięk będzie przesyłany do obu słuchawek na odległość 20 m. By użyć go do przesyłania dźwięku w formacie audio, po prostu włącz ulubiony plik muzyczny, używając telefonu.

 

Używając StreamLine Mic możesz odbierać i prowadzić połączenia telefoniczne. Sparuj go ze swoim telefonem przy pomocy Bluetooth. Przychodzące połączenie jest sygnalizowane przez diodę zapaloną na zielono. Odbierz połączenie i naciśnij wielofunkcyjny przycisk StreamLine Mic. W trakcie rozmowy dioda pali się na zielono. By zakończyć połączenie, wciśnij wielofunkcyjny przycisk lub użyj telefonu.

 

StreamLine Mic możesz używać ze StreamLine TV. Największą zaletą tego połączenia jest to, że usłyszysz przychodzącą rozmowę telefoniczną podczas transmisji dźwięku z telewizora. Gdy odbierzesz telefon, może to być również przy pomocy StreamLine Mic, dźwięk z telewozora zostanie automatycznie wygłuszony i wznowiony po zakończeniu rozmowy.

Jak korzystać z pilota miniPocket