X

Dowiedz się jak używać swoich aparatów słuchowych oraz jak korzystać z aplikacji i akcesoriów.

Jak używać aparatów typu RIC (ze słuchawką w kanale słuchowym)

Jak używać aparatów zausznych

Jak używać aparatów wewnątrzusznych

Jak zakładać i zdejmować aparat słuchowy?

W zależności od rodzaju aparatu słuchowego, zakłada się je i zdejmuje nieco inaczej:

 

  • aparaty ze słuchawką w kanale słuchowym typu RIC – włóż słuchawkę do przewodu słuchowego, kabelek z aparatem osadź na zewnętrznej części małżowiny usznej; zdejmij go pociągając delikatnie za kabelek,
  • aparaty zauszne – włóż słuchawkę do przewodu słuchowego i zamocuj jej elementy po wewnętrznej stronie małżowiny usznej; kabel z aparatem osadź na jej zewnętrznej części; by go zdjąć, chwyć za elementy słuchawki delikatnie wyciągając aparat z przewodu słuchowego,
  • aparaty wewnątrzuszne – aparat włóż do przewodu słuchowego; by go usunąć pociągnij lekko za płatek uszny i wyciągnij aparat.

Jak czyścić aparat słuchowy?

Utrzymanie w czystości aparatu słuchowego nie jest trudne. Wystarczy do tego miękka ściereczka, którą delikatnie usuniesz ewentualne zabrudzenia z wszystkich elementów aparatu.

Jak obsługiwać StreamLine TV

Jak korzystać z nadajnika TV i obsługiwać StreamLine TV?

Nadajnik StreamLine TV używaj, jeśli chcesz sparować go bezpośrednio ze swoim aparatem słuchowym. Podłącz StreamLine do telewizora i uruchom go. Następnie uruchom obie słuchawki aparatu słuchowego, otwierając i zamykając klapkę od baterii. Połóż je na StreamLine TV. Parowanie będzie trwało ok. 30 sekund, co sygnalizuje zapalona na niebiesko dioda StreamLine TV. Zielone światło oznacza, że proces się zakończył. Włóż słuchawki aparatu i uruchom na smartfonie aplikację Signia. Rozpocznij transmisję klikając na ikonkę StreamLine TV.

Jak używać StreamLine Mic

StreamLine Mic to urządzenie, dzięki któremu swoje aparaty słuchowe zamienisz w najwyższej jakości zestaw słuchawkowy, który zapewnia wysoką jakość transmisji dźwięku z różnorodnych urządzeń przy pomocy bluetooth. Narzędzie działa również jako zdalny mikrofon, dzięki któremu możliwe jest transmitowanie głosu osoby mówiącej wprost do swoich aparatów słuchowych.

 

Sprzęt z aparatami słuchowymi sparujesz uruchamiając oba. Żółta dioda na streamerze zapali się ciągłym światłem, sygnalizując zakończenie procesu. By używać streamera jako mikrofonu, przytrzymaj wielofunkcyjny przycisk przez 3 sekundy, aż dioda zapali się na fioletowo. Dźwięk będzie przesyłany do obu słuchawek na odległość 20 m. By użyć go do przesyłania dźwięku w formacie audio, po prostu włącz ulubiony plik muzyczny, używając telefonu.

 

Używając StreamLine Mic możesz odbierać i prowadzić połączenia telefoniczne. Sparuj go ze swoim telefonem przy pomocy Bluetooth. Przychodzące połączenie jest sygnalizowane przez diodę zapaloną na zielono. Odbierz połączenie i naciśnij wielofunkcyjny przycisk StreamLine Mic. W trakcie rozmowy dioda pali się na zielono. By zakończyć połączenie, wciśnij wielofunkcyjny przycisk lub użyj telefonu.

 

StreamLine Mic możesz używać ze StreamLine TV. Największą zaletą tego połączenia jest to, że usłyszysz przychodzącą rozmowę telefoniczną podczas transmisji dźwięku z telewizora. Gdy odbierzesz telefon, może to być również przy pomocy StreamLine Mic, dźwięk z telewozora zostanie automatycznie wygłuszony i wznowiony po zakończeniu rozmowy.