X
header one

Ogniwa litowo-jonowe to technologia często wykorzystywana w wielu branżach, od drobnej elektroniki użytkowej po samochody elektryczne.

Styletto_dark-granite_charger-open_1248x1248

Dlaczego ogniwa litowo-jonowe?

W porównaniu z tradycyjnymi akumulatorami do aparatów słuchowych, ogniwa litowo-jonowe dają:

  • Dłuższy czas działania,
  • Dłuższą żywotność,
  • Krótszy czas ładowania i opcję szybkiego ładowania oraz
  • Większą wygodę dla użytkownika aparatów słuchowych

Żywotność baterii

Żywotność wszystkich ogniw litowo-jonowych zmniejsza się z czasem. Szacunki są oparte o pojemność nowego ogniwa litowo-jonowego. W normalnych warunkach użytkowania, ogniwa w aparatach słuchowych zachowują do 80% swojej pierwotnej pojemności po 2 latach użytkowania (co oznacza do 16 godzin dziennego czasu działania). Należy zwrócić uwagę, że ich żywotność różni się w zależności od indywidualnych nawyków oraz warunków środowiskowych.

Czy ogniwa litowo-jonowe wytrzymują dłużej, jeśli aparatów słuchowych nie ładuje się codziennie, tylko czeka do kompletnego wyładowania?

Głębokie rozładowanie jest niepożądane w przypadku ogniw litowo-jonowych. Najlepszą praktyką jest ładowanie swoich aparatów słuchowych co no i odłączanie ładowarki od prądu, gdy nie jest używana.

Czy żywotność ogniw zmniejsza się od częstego wykorzystywania opcji szybkiego ładowania?

Nie. Dzięki specjalnie opracowanej metodzie ładowania, szybkie ładowanie nie ma żadnego negatywnego wpływu na żywotność ogniw w aparatach słuchowych.

Czy podróżowanie samolotem z aparatami posiadającymi ogniwa litowo-jonowe jest bezpieczne?

Tak, podczas lotu można bezpiecznie nosić ładowalne aparaty słuchowe z ogniwami litowo-jonowymi oraz posiadać ładowarkę na pokładzie. Przechowywanie aparatów słuchowych i/lub ładowarki w bagażu również jest bezpieczne.

Czy aparaty słuchowe z ogniwami litowo-jonowymi można wysłać?

W tej kwestii najlepiej skontaktować się z firmą świadczącą usługi pocztowe lub kurierskie.

Ładowalne aparaty słuchowe marki Signia z ogniwem litowo-jonowym ze światowej czołówki