X

Najmniejsze i największe uszy na Ziemi

Nasze uszy są jedną z najbardziej widocznych cech ludzkiego wyglądu. Mogą się różnić kształtem i wielkością, ale jesteśmy jednym z wielu gatunków o wyjątkowych uszach. Przyjrzyjmy się kilku z najmniejszych i największych narządów słuchu na Ziemi.

Czytaj dalej

Jak poprawić słyszenie i uwolnić się od stresu?

W walce ze skutkami niedosłuchu wiele osób sięga po rozmaite sposoby, które pomagają im lepiej słyszeć. Oto kilka wskazówek, jak polepszyć słyszenie za pomocą różnych metod, jak joga czy medytacja.

Czytaj dalej

Podróżowanie z ubytkiem słuchu – praktyczne rady

Przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą przydać się podróżnym z niedosłuchem. Od przygotowań do wyjazdu po przybycie na miejsce i cieszenie się wakacjami życia.

Czytaj dalej

Uraz akustyczny: Te dźwięki mogą uszkodzić Twój słuch!

Słyszenie to ważna część codziennego życia, jednak większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, kiedy szkodzi swoim uszom. Do przyczyn ubytku słuchu należą infekcje, starzenie i uraz mózgu, ale jednym z najczęstszych powodów jest ekspozycja na głośny dźwięk, na przykład petard. Uraz akustyczny może wystąpić w przypadku wystąpienia dźwięku o bardzo wysokim natężeniu lub na skutek długotrwałego wystawienia na umiarkowany hałas. Każdy z nas posiada w uchu wewnętrznym komórki słuchowe, które wibrują i przesyłają sygnał elektryczny do nerwu słuchowego, dzięki czemu słyszymy. Różne grupy komórek słuchowych odpowiedzialne są za odbiór różnych częstotliwości dźwięku. Z czasem ich uszkodzenie skutkuje ubytkiem słuchu.

Czytaj dalej

Jak przetrwać Święta z niedosłuchem

Okres świąteczny potrafi być głośny, rozpraszający i męczący, szczególnie dla osób noszących aparaty słuchowe. Radzimy, jak czerpać maksimum radości z czasu spędzanego z rodziną.

Czytaj dalej

Jak zapewnić wysokiej jakości słyszenie w wymagających sytuacjach?

Nowy StreamLine Mic pozwala użytkownikom aparatów słuchwoych Signia Nx transmitować głos mówcy wprost do uszu..

Czytaj dalej

Wygodne dopasowanie dla naturalnego brzmienia własnego głosu i bezpośredniej transmisji dźwięku.

Nowe aparaty słuchowe Motion 13P o dużym wzmocnieniu zwracają Ci naturalne brzmienie życia, stawiając czoło ciężkim i głębokim ubytkom słuchu.

Czytaj dalej

Jak aparaty słuchowe mogą stać się wszechstronnym zestawem słuchawkowym?

Nowe urządzenie StreamLine Mic zmienia nowoczesne aparaty Signia Nx w coś więcej.

Czytaj dalej

Ciesz się muzyką przy pomocy swoich aparatów słuchowych i iPhone'a

Apple Music to aplikacja zainstalowana we wszystkich iPhone'ach. Dla lepszego doświadczenia słuchowego użytkownicy aparatów słuchowych Signia mogą zsynchronizować swoje telefony z aparatami, by zapewnić sobie wyraźniejszy, bardziej atrakcyjny dźwięk. Ciesz się muzyką bez zawracania sobie głowy słuchawkami, kablami i dźwiękiem z zewnątrz.

Czytaj dalej

Poznaj najbardziej zaawansowane, intuicyjne i niezawodne aparaty słuchowe

Nowe aparaty słuchowe Pure Charge&Go marki Signia zapewniają naturalne brzmienie własnego głosu i wygodne ładowanie bezstykowe.

Czytaj dalej

Czy stadion piłkarski może być groźny dla słuchu?

Mundial 2018 w pełni. Z tej okazji pokazujemy, jak chronić słuch podczas przeżywania piłkarskich emocji.

Czytaj dalej

Jak lepiej słyszeć przy wspólnym stole? 5 praktycznych porad

Niezależnie od tego, czy to wielkanocne spotkanie w licznym gronie, czy typowy obiad z najbliższą rodziną, nie chcesz stracić rozmowy.

Czytaj dalej

Dobre słyszenie i aktywne życie

Wiele osób wycofuje się z życia społecznego na skutek złego słyszenia. Niedosłuch można przezwyciężyć, a radość życia – odzyskać. Aparaty słuchowe Signia sprawiają, że słyszenie znów jest łatwe i pozbawione wysiłku nawet w wymagających sytuacjach słuchowych.

Czytaj dalej

Słyszenie bez problemów mimo wiatru i pogłosu

Jak poradzić sobie ze słyszeniem w trudnych sytuacjach akustycznych? Zaawansowane funkcje aparatów słuchowych pozwalają słyszeć wyraźnie nawet w warunkach silnego wiatru i pogłosu.

Czytaj dalej

Audiobooki + bezpośrednia transmisja audio = Idealna rozrywka

Współczesne aparaty słuchowe pozwalają użytkownikom cieszyć się możliwością słuchania muzyki i audiobooków w coraz lepszej jakości dźwięku.

Czytaj dalej

Ignorując objawy ubytku słuchu ryzykujesz więcej niż myślisz

Jeśli cierpisz na niedosłuch, aparaty słuchowe dają Ci szansę na większą niezależność.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu wskazuje na wzrastające zagrożenie ubytkiem słuchu

Pod hasłem "usłysz przyszłość...i przygotuj się na nią" Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu 2018 skupia się na podkreśleniu roli, jaką odgrywa wczesne wykrycie ubytku słuchu i spowolnienie jego postępowania.

Czytaj dalej

Wzmacniacz słuchu to nie aparat słuchowy. Może być groźny!

Urządzenia "poprawiające słyszenie", które nie są aparatami słuchowymi mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Jak odróżnić wzmacniacz słuchu od aparatu słuchowego?

Czytaj dalej

Pełna kontrola w Twoich rękach. Zaawansowana aplikacja do zdalnej obsługi aparatów słuchowych

Aplikacja myControl sprawia, że masz całkowitą kontrolę na aparatami słuchowymi Signia w zasięgu palców.

Czytaj dalej

Cud słyszenia - jak działa słuch

Ludzkie ucho jest niezwykłym organem odpowiedzialnym za złożony proces słyszenia. Zobacz, w jaki sposób uszy pomagają nam bezpiecznie poruszać się po świecie.

Czytaj dalej

Jak zmienić aparaty słuchowe w uniwersalne słuchawki bezprzewodowe?

Nowe urządzenie StreamLine Mic oferuje uniwersalne możliwości transmisji audio z każdego urządzenia wyposażonego w Bluetooth – smartfona, komputera stacjonarnego czy laptopa.

Czytaj dalej

Wyeliminuj szumy uszne

Relaksowanie się podczas słuchania audiobooka, czytania powieści czy oglądania filmu - pacjenci cierpiący na szumy uszne doskonale wiedzą, że Tinnitus może zmienić te przyjemne zwykle czynności w wycieńczające doświadczenie.

Czytaj dalej

Aparaty słuchowe Signia zapewniają naturalne brzmienie

Najnowsza generacja aparatów słuchowych Signia z bezpośrednią transmisją dźwięku z iPhone'a i telewizora wynosi Twoje wrażenia słuchowe na wyjątkowy poziom, a przy tym zachowuje naturalne brzmienie Twojego własnego głosu dzięki pierwszej na świecie funkcji przetwarzania własnego głosu (Own Voice Processing - OVP).

Czytaj dalej

Signia Cellion: Obsługa łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej

Osoby z ubytkiem słuchu oczekują od swoich aparatów słuchowych przede wszystkim jednego: aparaty słuchowe muszą im umożliwiać ponownie wyraźne rozumienie wszystkich i wszystkiego w ich otoczeniu. Jeśli przy okazji aparaty są proste w obsłudze, to jeszcze lepiej.

Czytaj dalej

Najwyższy komfort użytkowania aparatów słuchowych dzięki nowym akcesoriom

Użytkownicy aparatów słuchowych Signia mogą jeszcze bardziej cieszyć się oglądaniem telewizji dzięki nadajnikowi TV i dyskretnie obsługiwać swoje aparaty dzięki najnowszemu pilotowi miniPocket. Akcesoria to coś, czego niby nikt nie potrzebuje. A jednak odpowiednie często znacznie ułatwiają życie. Dowiedz się więcej.

Czytaj dalej

Nikt go nie zobaczy, a Ty go usłyszysz

Silk to wyjątkowo małe aparaty wewnątrzuszne. A najlepsze w nich jest to, że pasują od razu po wyjęciu z pudełka. Po prostu je wypróbuj.

Czytaj dalej

easyTek: Technologia łatwa w użyciu

Szukasz akcesoriów do aparatów słuchowych, które pomogą Ci w codziennym życiu? Rzuć na nasze urządzenie easyTek.

Czytaj dalej

Jak szybko sprawdzić słuch? Zrób test przy pomocy smartfona

Darmowa aplikacja mobilna Signia Hearing Test pozwala szybko sprawdzić czy nie masz problemów ze słuchem.

Czytaj dalej

Aparaty słuchowe - 6 przydatnych akcesoriów

Jeśli chcesz zdalnie zmieniać ustawienia aparatów słuchowych, bezpośrednio przesyłać dźwięk i muzykę albo ładować akumulatory do aparatów słuchowych - przydadzą Ci się praktyczne akcesoria. Poznaj nowoczesne, eleganckie i łatwe w użyciu urządzenia współpracujące z aparatami, dzięki którym codzienne życie stanie się łatwiejsze. Przeczytaj wpis na naszym blogu, żeby dowiedzieć się więcej.

Czytaj dalej

Co robić kiedy pojawia się ubytek słuchu? Pomoc jest w zasięgu ręki

Signia pomaga cieszyć się słyszeniem, gdy pojawia się niedosłuch. Rozpoznanie oznak ubytku słuchu nie zawsze jest łatwe. Na początek warto wykonać prosty test słuchu online.

Czytaj dalej

Tinnitus - 7 praktycznych sposobów na radzenie sobie z szumami usznymi

Szumy uszne (tinnitus) to inaczej fantomowe odczucia słuchowe - dźwięki słyszane przy braku zewnętrznych sygnałów dźwiękowych. Mogą one występować w jednym lub w obu uszach. Zdiagnozowanie szumów usznych jest często zaskoczeniem dla pacjentów. Niestety wiele osób słyszy od swoich lekarzy, że „dzwonienie w uszach” jest nieuleczalne. Tego rodzaju informacje sprawiają, że pacjenci czują się osamotnieni i mają poczucie, że nikt nie rozumie tego, przez co przechodzą. Ponieważ szumy uszne mogą być spowodowane wieloma przyczynami, nie ma na nie konkretnego leku ani uniwersalnej terapii. Istnieją jednak sposoby na to, by ograniczyć objawy i przejąć nad nimi kontrolę, nawet w przypadku chronicznych form szumów usznych.

Czytaj dalej

Signia Silk: trudno je zauważyć, łatwo obsługiwać

Aparaty słuchowe Signia Silk zostały zaprojektowane po to, by jak najbardziej ułatwić życie wszystkim osobom cierpiącym z powodu ubytku słuchu.

Czytaj dalej

Rozpoczynasz sezon koncertów? Chroń swój słuch!

42% ludzi, którzy nie używają ochronników słuchu, doświadczają tymczasowego ubytku słuchu bezpośrednio po koncercie lub imprezie plenerowej

Czytaj dalej

Cellion. Rewolucyjne słyszenie bez baterii.

"Kup nowe baterie" - to notatka, którą wielu użytkowników aparatów słuchowych ma w swoim kalendarzu. W zależności od intensywności użytkowania, baterie w standardowych aparatach słuchowych muszą być zmieniane co dwa tygodnie. Od teraz użytkownicy aparatów Signia mogą zapomnieć o kupowaniu baterii .

Czytaj dalej

Wyciszanie szumów usznych

Ponieważ jesteśmy wiodącym producentem innowacyjnych aparatów słuchowych, nasza filozofia działania koncentruje się na poprawie jakości życia pacjentów cierpiących na zaburzenia słuchu, w tym również na szumy uszne.

Czytaj dalej

Aplikacja Signia myHearing: osobista opieka w dowolnym miejscu

Dzięki naszym nowym aparatom słuchowym Signia, możesz cieszyć się czymś więcej, niż tylko najnowocześniejszą technologią wzmocnienia dźwięku.

Czytaj dalej

Poznaj fakty o szumach usznych

Aparaty słuchowe Signia są małymi cudami techniki. Nie tylko wzmacniają poziom dźwięków i poprawiają słyszenie, lecz oferują także szereg innych funkcji redukujących efekty szumów usznych i umożliwiających pacjentom usłyszenie wszystkich ważnych informacji bez jakiegokolwiek stresu. Ale czym są tak naprawdę szumy uszne? Przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące tego zaburzenia oraz udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj dalej

Signia Silk: Innowacyjne aparaty wewnątrzuszne, które pasują od razu

Wiele osób cierpiących na ubytek słuchu wstydzi się noszenia aparatu słuchowego. Boją się one, że wada słuchu stanie się zauważalna dla wszystkich i/lub że proces dopasowywania aparatu słuchowego będzie długi i skomplikowany. Aparaty słuchowe Signia Silk stanowią proste i dyskretne rozwiązanie wszystkich tych problemów:

Czytaj dalej

Senior - bohater z Dzierżoniowa znów będzie normalnie słyszał!

Pan Jan otrzymał dwa nowoczesne aparaty słuchowe Motion primax

Czytaj dalej

Aplikacje na smartfony ułatwiające korzystanie z aparatów słuchowych

Bezpłatne aplikacje pozwalają połączyć aparaty słuchowe ze smartfonem, dzięki czemu korzystanie z aparatów jest jeszcze wygodniejsze. Dowiedz się więcej na naszym blogu.

Czytaj dalej

Wygodniej się już nie da

Nasz aparat słuchowy Cellion zapewnia przyjemność słuchania nawet przez dwa dni na jednym ładowaniu dzięki innowacyjnej technologii litowo-jonowe: wydajnej, bezstrykowej, szybkiej i łatwej.

Czytaj dalej

"Millenialsie" — ciesz się muzyką, uważaj na głośność

Rozejrzyj się dookoła kiedy następnym razem ćwiczysz na siłowni lub jesteś w bibliotece albo na korytarzu uczelni. Na pewno zobaczysz kogoś, kto słucha muzyki na słuchawkach.

Czytaj dalej

Słysz łatwo - nawet z jednostronną głuchotą

Dzięki bezprzewodowemu rozwiązaniu Signia CROS/BiCROS, osoby z jednostronną głuchotą mogą słyszeć i rozumieć mowę z mniejszym wysiłkiem.

Czytaj dalej

Muzyka HD: Trzy ustawienia dla miłośników muzyki.

Typowe programy aparatów słuchowych niezbędne dla rozumienia mowy różnią się od tych, dzięki którym miłośnicy muzyki mogą cieszyć się każdą nutą. Dzięki programowi Muzyka High Definition, aparaty słuchowe Signia oferują użytkownikom trzy specjalne ustawienia dla pełniejszego, bardziej bogatego dźwięku.

Czytaj dalej

Bezstresowe rozmowy telefoniczne dzięki aparatom słuchowym Signia: nieważne gdzie, nieważne kiedy.

Nieważne czy służbowe czy towarzyskie: telefony są powszechnym środkiem komunikacji. Dzięki funkcji TwinPhone w nowych aparatach słuchowych Signia, rozmowy telefoniczne są teraz łatwe i wygodne, nawet w trudnych sytuacjach akustycznych. Dzięki easyTek™, aparaty słuchowe mogą być połączone z telefonami z Bluetooth dla ich obsługi bez użycia rąk.

Czytaj dalej

Funkcja EchoShield w aparatach słuchowych Signia - na korytarzu

Funkcja EchoShield w aparatach słuchowych Signia pomaga użytkownikom słyszeć i rozumieć w warunkach pogłosu przy jednoczesnym zminimalizowaniu wysiłku związanego z odbieraniem dźwięku.

Czytaj dalej

SPEECH w codziennej sytuacji - kawiarnia

Z aparatami słuchowymi Signia słuchanie jest naprawdę łatwe. Jego automatyczna funkcja SPEECH wycisza otaczające głosy, skupiając się jedynie na dyskusji przy Twoim stole wykorzystując do tego celu mikrofony kierunkowe.

Czytaj dalej

Funkcja SPEECH w aparatach słuchowych Signia: łatwe słyszenie w codziennej sytuacji

Funkcja SPEECH w aparatach słuchowych Signia zmniejsza wysiłek słuchowy, przez cały dzień, nawet w trudnych sytuacjach** akustycznych. Poznaj Stefana, który zademonstruje łatwość słyszenia w codziennych sytuacjach.

Czytaj dalej

Czy wiesz jaki styl aparatu słuchowego najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? Pomożemy w znalezieniu najlepszego dla Ciebie rozwiązania. Dowiedz się więcej o wewnątrzusznych aparatach słuchowych i korzyściach z ich użytkowania.

Czytaj dalej

Zauszne aparaty słuchowe (BTE)

W ubiegłym tygodniu, pisaliśmy o różnych składnikach aparatów słuchowych oraz o ich jednym typie - aparatach RIC. Dzisiaj weźmiemy pod lupę zauszne aparaty słuchowe.

Czytaj dalej

1997: Prisma. Komputer do ucha

Nowa era w technologii aparatów słuchowych zaczęła się w 1997 roku: wprowadzenie na rynek aparatu Prisma, pierwszego, w pełni cyfrowego aparatu słuchowego na świecie, z dwoma mikrofonami automatycznie dostosowującymi się do otoczenia.

Czytaj dalej

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Czy skróty RIC, BTE, ITE brzmią jak z greckiego? O tym, co oznaczają te skróty dowiesz się z naszej krótkiej serii o rodzajach aparatów słuchowych.

Czytaj dalej

Nosisz aparaty słuchowe? Naprawdę?

Aparaty słuchowe? Tak - pod warunkiem, że nikt ich nie widzi. Aparaty słuchowe Signia są prawie niezauważalne i można nimi dyskretnie sterować za pomocą smartfona.

Czytaj dalej

1966: Siretta. Indywidualne dopasowanie do kształtu ucha.

Siretta 339 był pierwszym aparatem słuchowym Siemens noszonym w całości wewnątrz ucha. Stworzenie go było możliwe dzięki opracowanemu specjalnie do tego celu wzmacniaczowi o bardzo małych rozmiarach.

Czytaj dalej

Aparaty słuchowe Signia: technologia ułatwiająca słyszenie. Udowodniona klinicznie*

Aparaty słuchowe Signia ułatwiają rozumienie mowy, w niektórych sytuacjach akustycznych użytkownicy słyszą lepiej niż osoby z normalnym słuchem**. Dowiedz się więcej na temat naszych badań.

Czytaj dalej

1959: Auriculette. Z kieszeni kamizelki za ucho.

Tak jak jego poprzednicy, aparat Siemens Auriculette 326, wprowadzony w 1959 r., składał się z mikrofonu, wzmacniacza, słuchawki i baterii. Niemniej części Auriculette były tak małe i lekkie, że mieściły się w jednej, wygodnej obudowie noszonej za uchem

Czytaj dalej

Łatwość słuchania w pomieszczeniach z pogłosem

Nie tylko miejsca publiczne ale również pomieszczenia z pogłosem, sprawiają że trudno jest zrozumieć mowę. Funkcja EchoShield w aparatach słuchowych Signia zmniejsza te negatywne efekty, szczególnie w sytuacjach w których musisz skoncentrować się na tym co słyszysz.

Czytaj dalej

1954: Phonophor Epsilon. Lżejszy niż piłka tenisowa, mały jak pudełko od zapałek

Phonophor Epsilon ważył razem z bateriami około 50 gramów i był rozmiaru pudełka z zapałkami. Jego stworzenie stało się możliwe dzięki dokonanemu niewiele wcześniej odkryciu, które stanowi stały element naszej dzisiejszej codzienności – technologii tranzystorowej.

Czytaj dalej

1951: Energia elektronów – bezpośrednio w Twojej kieszeni

Już w czasach II Wojny Światowej opracowano subminiaturowe lampy umożliwiające tworzenie bardzo lekkich, kompaktowych aparatów słuchowych. Ta nowa technologia pozwoliła na stworzenie obudowy tak małej , że mogła zmieścić się w kieszeni kamizelki.

Czytaj dalej

1913: Louis Weber i Phonophor

Zaprojektowany jako pojedynczy aparat słuchowy z myślą o przyjacielu firmy, aparat okazał się tak wielkim sukcesem, że w grudniu 1913 roku rozpoczęła się produkcja - początek długiej i pomyślnej historii aparatów słuchowych Siemens.

Czytaj dalej

1928: Phonophor ze wzmacniaczem mikrofonowym. Lekki i kompaktowy.

Po ogromnym sukcesie pierwszych modeli Phonophoru, Siemens & Halske zwiększył produkcję aparatów słuchowych w berlińskiej fabryce Wernerwerk. Zaprojektowane z użyciem nowych materiałów, Phonophory były lżejsze i bardziej kompaktowe, a zastosowana technologia poprawiła wydajność i jakość dźwięku.

Czytaj dalej