X

Twój spokój ducha jest najważniejszy

Nasze życie wzbogaca wiele delikatnych dźwięków ­– od łagodnych nut ulubionych utworów po wyszeptane do ucha komplementy. Dla wielu z nas te przyjemne doświadczenia słuchowe mogą jednak być prawdziwym utrapieniem, gdy dają o sobie znać szumy uszne.

Jako wiodący producent i pionier w dziedzinie aparatów słuchowych, za swoją misję uznaliśmy poprawę jakości życia osób, które doświadczają problemów ze słyszeniem, wliczając w to Tinnitus (szumy uszne).

Do naszych sprawdzonych terapii przy pomocy szumów statycznych czy fal oceanu, dołącza nowa terapia wycięcia wzmocnienia. Obecnie aparaty słuchowe Signia są jedynymi aparatami wyposażonymi w funkcję tej terapii, która może zredukować efekty szumów usznych lub nawet sprawić, aby zniknęły całkowicie.*

Terapia Tinnitus opracowana przez Signia oznacza mniej stresu i więcej spokoju ducha. Dzięki niej zapomnisz czym są szumy uszne.

szumy uszne

Wszelkie problemy występujące pod wspólnym określeniem „szumy uszne” mogą przybierać różną postać. Osoby cierpiące na tę dolegliwość uskarżają się na powtarzające się cyklicznie lub trwające ciągle zjawiska akustyczne, których źródła nie są w stanie w żaden sposób zidentyfikować. Szum uszny może przybierać postać dzwonienia, gwizdów, trzasków elektrostatycznych czy właśnie owych najbardziej charakterystycznych szumów przypominających dźwięk morskich fal, wiatru lub fal radiowych. Wiele osób opisuje je również jako dźwięki wydawane przez świerszcze bądź cykady.

 

Objawy charakterystyczne dla szumów usznych

Uszne szumy posiadają zmienną charakterystykę – mogą pojawiać się jako dźwięki jednostajne lub zmienne, monotonne lub urozmaicone. Ich cechą wspólną zawsze pozostaje jednak ogromny dyskomfort, jaki ze sobą niosą. Zmagające się z nimi osoby cierpią często na przewlekłe zmęczenie – szumy uszne praktycznie wykluczają normalny wypoczynek i relaks w jakiejkolwiek postaci – poważne problemy ze snem, kłopoty z koncentracją, niemożność skupienia się na bardziej wymagających czynnościach czy zawroty głowy.

 

Przyczyny szumów usznych

Stworzenie pełnej listy przyczyn szumów usznych wydaje się być niemożliwe. Ich liczba i różnorodność jest bardzo duża i zapewne wciąż wszystkich nie znamy. To, co wiemy na pewno, to korelacja pomiędzy ich występowaniem a uszkodzeniem nerwu słuchowego. Do tego uszkodzenia dochodzi natomiast najczęściej wskutek silnego hałasu – czy to eksplozji, czy długotrwałego działania dźwięku o dużej intensywności. Równie pewną przyczyną szumów usznych jest stres, zwłaszcza występujący przez dłuższy czas.

Nowoczesne aparaty słuchowe przynoszą ulgę przy szumach usznych.

Aparat słuchowy na szumy uszne

Usłysz to, co ważne, bez stresu.

Aparaty słuchowe Signia to małe cuda techniki. Nie tylko wzmacniają dźwięki otoczenia i poprawiają słyszenie, ale również zapewniają szeroką gamę rozwiązań pomagających zredukować efekty szumów usznych.

Szumy uszne – rodzaje.

Rodzajów szumów usznych jest tyle, co jego przyczyn, można je jednak podzielić na Tinnitus o charakterze tonalnym i nietonalnym. Najczęściej występujące są szumy uszne o charakterze tonalnym, które można opisać jako wrażenie niemal nieustannego dźwięku lub nakładających się dźwięków o ściśle określonej częstotliwości, np. gwizdanie, dzwonienie, bzyczenie. Nietonalne formy Tinnitus to m.in. buczenie, klikanie, trzaskanie i dudnienie.

Trzy strategie, optymalne rezultaty walki z szumami usznymi

Aparaty słuchowe marki Signia oferują różne strategie walki z szumami usznymi.

Terapia przy pomocy szumów statycznych oraz fal oceanu „przykrywa” irytujące dźwięki Tinnitus indywidualnie dostosowanymi sygnałami terapeutycznymi, które odwracają uwagę od szumów usznych, redukując ich wpływ. W rezultacie możesz się odprężyć i skoncentrować na tym, co chcesz usłyszeć.

Aparaty słuchowe Signia jako jedyne posiadają wbudowaną terapię wycięcia wzmocnienia, która w udowodniony sposób redukuje drażniące efekty tonalnych szumów usznych, a nawet może sprawić, aby zniknęły całkowicie.*

Sygnały terapeutyczne – szum statyczny.

Łagodne i przyjemne dźwięki, które redukują drażniący wpływ Tinnitus.

przyczyny szumów

Aparaty słuchowe Signia wyposażone są w funkcję generatora szumu, który wytwarza dodatkowy dźwięk w formie przyjemnego sygnału terapeutycznego. W skuteczny sposób odciąga on uwagę od szumów usznych, pomagając się Tobie zrelaksować i cieszyć życiem. Poza gamą wstępnie zdefiniowanych sygnałów terapeutycznych, możliwe jest stworzenie sygnału dostosowanego do Twoich indywidualnych wymagań.

Statyczne sygnały szumowe używają odpowiedniego rodzaju dźwięku, który miesza się z szumami usznymi i odwraca od nich uwagę. Aparaty słuchowe Signia oferują pięć różnych typów sygnałów, dzięki czemu Twój protetyk słuchu pomoże Ci wybrać rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najbardziej komfortowe.

Sygnały terapeutyczne – fale oceanu.

Czy jest coś bardziej relaksującego niż dźwięk morskiego wybrzeża?

Inspirowana kojącym dźwiękiem morskich fal uderzających o wybrzeże, terapia przy pomocy fal oceanu odtwarza odprężające uczucie przebywania na plaży. Sygnały terapeutyczne naśladują dźwięki fal oceanu, żeby zapewnić pozytywne, kojące i relaksujące doświadczenie słuchowe.

Twój protetyk słuchu pomoże Ci wybrać spośród czterech różnych sygnałów taki, który będzie dla Ciebie najbardziej komfortowy i relaksujący. Szumy uszne przestaną być  już Twoim problemem.

szum uszny

Pierwsza na świecie: Terapia wycięcia wzmocnienia.

Prawdziwy spokój, dzięki usunięciu dźwięków Tinnitus.

uszne szumy

Aparaty słuchowe Signia jako jedyne posiadają wbudowaną terapię wycięcia wzmocnienia. To metoda, która okazała się szczególnie efektywna u osób, które doświadczają tonalnych szumów usznych, czyli ich najbardziej powszechnej odmiany.

W przeciwieństwie do podejścia w przypadku szumów statycznych czy fal oceanu, które generują dodatkowe dźwięki terapeutyczne, terapia wycięcia wzmocnienia traktuje szumy uszne bezdźwiękowo i niepostrzeżenie. Wszystko, co musisz zrobić, to nosić swoje aparaty słuchowe tak jak zwykle, a irytujące efekty Tinnitus będą mogły zostać zredukowane w ciągu zaledwie kilku tygodni lub miesięcy.

Możliwość trwałej ulgi.

Terapia wycięcia wzmocnienia oferuje możliwość całkowitego wyeliminowania szumów usznych*. Poprzez długotrwałe i stałe spychanie sygnału Tinnitus do tła akustycznego, nadmierna stymulacja jest redukowana i mózg “uczy się” nie słyszeć sygnału Tinnitus, sprawiając, że życie bez szumów usznych staje się realną możliwością.

* Powers, L., dos Santos, G.M., & Jons, C. (2016, September). Notch Therapy: A new approach to tinnitus treatment. AudiologyOnline, Article 18365.

szum w uszach
szum w uszach

Bez terapii wycięcia wzmocnienia

Tinnitus wybija się ponad innymi dźwiękami otoczenia i jest wyraźnie słyszalny.

Z terapią wycięcia wzmocnienia

Terapia wycięcia wzmocnienia redukuje irytujące szumy uszne, dzięki czemu ponownie możesz cieszyć się dźwiękami otoczenia.

A to jeszcze nie wszystko...

Aparaty słuchowe Signia.

Idealne połączenie terapii Tinnitus i wyjątkowego słyszenia.

Signia oferuje szeroki wybór aparatów słuchowych wyposażonych w najnowocześniejszą technologię, w tym różne terapie Tinnitus. Zapewniają one optymalne indywidualne rozwiązanie, dające wyjątkową jakość dźwięku i doświadczenia słuchowe.

Są dostępne w gamie niewielkich, dyskretnych modeli dostosowanych do każdego rodzaju ubytku słuchu i spełniających wszystkie potrzeby. Dla całkowitej wygody i dyskrecji mogą być nawet zdalnie obsługiwane przy pomocy aplikacji mobilnej.

 

Odkryj aparaty słuchowe Signia

Twój protetyk słuchu Ci pomoże.

Zapytaj o dostępne terapie Tinnitus Signia.

Znajdź optymalną dla siebie strategię do walki z szumami usznymi. Skontaktuj się z protetykiem słuchu – chętnie Ci doradzi i pomoże wybrać idealne aparaty słuchowe oraz terapię Tinnitus, a także podpowie, co zrobić, żeby Twoje życie z szumami usznymi było przyjemniejsze.

Dystrybutorzy

Dowiedz się więcej na naszym blogu.

Przejdź na blog Signia, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat szumów usznych.

Dowiedz się więcej